Skocz do zawartości

zmiana kierunku obrotów silnika


Dolce

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze jeden temat. Chciałem zaprogramować poprzez aparaturę Turnigy 9x mój regulator - Turnigy Marine 120A. W instrukcji regulatora jest opisany sposób programowania regulatora, aby była możliwość uzyskania obrotów silnika w obu kierunkach (drążek gazu od neutrum do góry - model płynie do przodu, od neutrum w dół - do tyłu). Niestety nie wychodzi to programowanie. Można ustawić tylko jednokierunkową pracę silnika. Programowałem dokładnie według opisu. Dodatkowo ustawiłem funkcję "forward&backward" i nic.

W instrukcji jest napisane, że należy ustawić funkcję "EPA/ATV" i wyłączyć "ABS".

Może tu tkwi błąd ? Jak to wykonać w aparaturze Turnigy 9x ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Drążek gazu mam bez sprężyny, nie ma powrotu do neutrum więc w praktyce nie ma powtarzalności ustalania neutrum za pomocą sprężynki. Wyczytałem w instrukcji regulatora, że aby uzyskać zmianę kierunku obrotów silnika "kliknąć" drążkiem na dół dwa razy. Ty piszesz, że trzeba poczekać kilka sekund. Czy mógłbyś to opisać ? Ewentualnie można dodatkowo podłączyć regulator pod drążek posiadający neutrum (sprężynę powrotną). Chciałbym to wypróbować sposób zmiany kierunku obrotów silnika. Jeśli będzie działało to ok, a jeśli nie (lub kiepsko z praktycznego punktu widzenia) to zrezygnuję z możliwości zmiany kierunku obrotów.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.