Skocz do zawartości

ZIPPY 1800mAh LiFe do aparatury


DJ Danielus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Właśnie dostałem tm akumulatorek. W aparaturze - Turnigy 9x siedzi dobrze, należało zrobić tylko przejściówkę, aby wszystko grało. Następnie podłączyłem do ładowarki. Ustawiłem limit na 2200mAh i napięcie odpowiednia dla ogniw LiFe, czyli 9,9V, a 10,8V końcowe. Problem w tym, że ładowanie zbliża się ku końcowi, a na akumulatorze wg. ładowarki jest 10,18V. Ładuje prądem 200mA i przez 6 godzin napięcie zmieniło się o 0,18V. Raczej wątpię, czy osiągnie 10,8V... Pytanie, czy po naładowaniu wrzucić jeszcze raz czy używać takie jaki są?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie cele są rozjechane i ładowarka balansuje je tak długo żeby dociągnąć najsłabszą z nich do reszty (te 200mA to pod koniec, czy od początku tak ładujesz pakiet? 1800 LiFe możesz spokojnie ładować prądem 1,8A). Jaką masz ładowarkę? Jeśli ma możliwość podglądu przebiegu ładowania na komputerze to łatwo byłoby ocenić w jakim stanie są poszczególne cele w pakiecie. Możesz założyć pakiet do aparatury i zobaczysz na ile wystarczy. Przy napięciach LiFe wbudowany alarm niskiego napięcia w T9x działa dobrze i jak aparatura zacznie piszczeć, to trzeba wylądować i naładować pakiet. Do aparatury pakiet nie musi być w super stanie, pobór prądu jest mały i nawet wysłużony pakiet posłuży kilka godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, ładowanie LiFe prądem 1/10C to strata czasu. Spokojnie możesz ładować 1C bez strachu o pakiet, pod koniec ładowarka i tak zacznie zmniejszać prąd i balansować cele małymi jego wartościami (oczywiście Twoja ładowarka posiada program do ładowania LiFe?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.