Skocz do zawartości

AXN floater-jet


SebeX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chce kupić mój pierwszy (no tak na poważie to pierwszy bo kiedyś miałem 1) samolot i znlazłem ciekawą oferte - czyli AXN Floater-Jet

 

Więc teraz linki co chce kupić :

- http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9274 x2

- http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/%5F%5F8992%5F%5FTurnigy%5F9X%5F9Ch%5FTransmitter%5Fw%5FModule%5F8ch%5FReceiver%5FMode%5F2%5Fv2%5FFirmware%5F.html

- http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/%5F%5F7028%5F%5FTurnigy%5FAccucel%5F6%5F50W%5F6A%5FBalancer%5FCharger%5Fw%5Faccessories.html

- http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8359

 

I teraz Kilka ważnych dla mnie pytań, bo jestem całkowicie zielony w tym temacie:

1. Nie posiadam żadnego sprzetu do latania ani nic z tym związanego, więc czy niczego mi nie brakuje w tej liście, a szczególnie rzeczy do ładowania?

2. Co sądzicie o tym samolociku,czyli czy jest wytrzymały bo znalazłem taki filmik na youtube :

i widać że sie nieźle rozwalił

3. O co chodzi z tym prądem chwilowym bo mimo że przeczytałem post dla "nowych" to i tak nic nie rozumiem

 

Z góry dzieki SebeX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zauważyłeś ,aczkolwiek Aparatura jak i ładowarki nie ma na stanie, no chyba że będziesz czekał to ok.

 

O axn'ie było mnóstwo tematów.

 

W sumie Accucell 6'tka ma takie same konektory jak pakiety Turnigy ,ale zakupiłbym jeszcze na Twoim miejscu konektory xt60.

 

Pakiet spokojnie możesz wziąć Turnigy 3s 2200 mah.

 

Zależy do czego pijesz o tym prądzie chwilowym. Jeżeli chodzi o regulator to regulatory mają prąd chwilowe (20A normalnie, prąd chwilowy 25) Ale to tylko tak na prawdę parę sekund, bo silnik może pobrać więcej niż powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zauważyłeś ,aczkolwiek Aparatura jak i ładowarki nie ma na stanie, no chyba że będziesz czekał to ok.

I tak będę kupował prawie na pewno po świętach

Czyli do ładowania wystarczy ten zestaw co podałem accucel i jeszcze xt60 i nic poza tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SebeX napisał/a:

Czyli do ładowania wystarczy ten zestaw co podałem accucel i jeszcze xt60 i nic poza tym?

 

Poza tym jeszcze np. zasilacz do zasilenia Accucell'a np. z sieci 230V (11-17V, polecam przerobiony zasilacz od xBox'a).

Może być też zasilacz ATX po drobnych modyfikacjach. Jeśli wygrzebiesz gdzieś taki ze złomu elektronicznego, to wyjdzie taniej niż zakup zasilacza do X-klocka. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak najtaniej mozna kupic taką ładowarke, cały komplet czyli regulator i to wszystko co jest potrzebne zeby naładowac taki pakiecik turnigy 1.8 1800 s3 20c, a najlepiej kupic z polski albo z hobbyking i jak ktos moze to niech poda linki

 

A i jak ktos moze powiedziec to co chodzi w sklad całej ladowarki bo jestem calkiem zielony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek uwaga - pisz staranniej, bo wtedy łatwiej zrozumieć o co pytasz i pomóc Ci. W języku polskim zdania rozpoczynamy wielką literą, a kończymy kropką.

 

Teraz tak - kwestie związane z zasilaniem modelu są skomplikowane dla początkujących, jednak powinieneś czytać jak najwięcej na ten temat i starać się przyswoić jak najwięcej informacji, bo są to sprawy kluczowe zarówno dla bezpieczeństwa modelu, jak i przede wszystkim Twojego własnego i otoczenia w którym latasz (nieumiejętne obchodzenie się z elementami zasilania modelu - zwłaszcza z akumulatorami może być niebezpieczne).

 

Na początek przeczytaj uważnie i ze zrozumieniem TEN WĄTEK. Po tej lekturze powinno Ci się nieco rozjaśnić w kwestii zasilania, a jeśli po przeczytaniu będziesz miał szczegółowe pytania to wal śmiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turnigy accucel 6 Ci na spokojnie wystarczy tylko koledzy wyżej Ci napisali że potrzebujesz jeszcze jakiegoś zasilacza do ładowarki bo to co oni w sklepie sprzedają to jest sama ładowarka. Wytłumaczę Ci to na przykładzie z życia:

Jest to tak jak byś kupił pół zasilacza do laptopa czyli część z tą skrzyneczką a nie kupił kabla który wpina się do kontaktu

Kupiłeś to :

 

Dołączona grafika

 

a nie masz tego:

 

Dołączona grafika

 

Zdjęcia są przykładowe nie miałem zamiaru reklamować żadnych sklepów także za to sorki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już się zdecydowałes na AXN to uwaga Cimka jest bardzo dobra - 2,2 pakiet lepiej dociązy przód tego modelu. A tenże własnie bardzo nie lubi jesli jest niedoważony !!!!!!!.

Zaletą AXN jest ze są lotki i praktycznie cały napęd. Zdecydowanie przygodę rozpocznij od symulatora.

A tak wogóle - jestes pewien że ten własnie model chesz na początek ?

 

Pewnie dostanę burę od użytkowników AXN-a - ( sorry ) ale moje dczucia są całkiem inne.

Mam ten model - i w gruncie rzeczy uważam ze ma sporo mankamentów i wcale nie jest najlepszym rozwiązaniem. Kompletnie nie podzielam opini, że napęd pchający jest sensownym rozwiązaniem na początek. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nie podzielam opini, że napęd pchający jest sensownym rozwiązaniem na początek. Pozdrawiam.

Napęd pchający w tym przypadku jest dobrym rozwiązaniem dla początkujących, bo gdyby śmigło było z przodu "na dziobie" to przy każdym krecie śmigła do wyrzucenia (przynajmniej tak mi sie wydaje)

 

A twoim zdaniem jaki samolot lepszy? Ja chce zamówić z HK i jedyne modele które brałem pod uwage to Bixler (podróba bety) no i axn i zdecydowałem sie na axn'a , sam nie wiem dlaczego, ale axn przynajmniej nie jest podróbą (chyba)

 

No i ostatnie... Czy można taki zasilacz do accucel nabyć w polsce albo z HK ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, zasilacz możesz zrobić /kupić, z tym problemów nie ma.

 

Chociaż nie abym chwalił Bixlera, aczkolwiek na początek model ten bardziej przemawia do początkujacych, dlaczego? Wolniejszy,stabilniejszy, większy, co za tym idzie lepszy do opanowania. Axn jest szybkim, zwinnym modelem, fakt, faktem uczyłem się nim latać aczkolwiek pod okiem doświadczonych modelarzy. Axn ma taką przypadłość, że po wyrzucie z ręki na full obrotach Matka ziemia lubi go mocno przyciągać. Trzeba poprawić parę rzeczy, a jak wiadomo początkujący nie ma zbytnio wprawy w "poprawianiu" producenta. Jestem z tego założenia ,że AXN nie jest modelem do nauki latania, owszem gdy mamy doświadczonych kolegów obok, to jest ok, aczkolwiek gdy mamy Ojca, bądź starszego brata ,który o modelarstwie wie bardzo mało (pilotaż modeli R/C) Wtedy no niestety, ale widok rozbitego modelu, nie jest widokiem przyjemnym uwierzcie mi.

 

 

W Polsce na spokojnie a HK to nie wiem bo nigdy nie sprawdzałem tak to wygląda ja mam taki (warto wymienić kabel ten z wtyczką do kontaktu pasuje zwyky od drukarki)

 

Mówisz od drukarki? Są różne drukarki i każdy rodzaj drukarki ma inny wtyk. Lepiej wziąć ładowarkę do elektonicznego ,zakupić odpowiedni wtyk, kupić 2-3 A zasilacz i przerobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak jak mówi Cimek !!!! AXN na duzych obrotach wali prosto w glebe - problemem jest kąt silnika. Prawdą też jest że jest to model bardzo zwinny i jak na początek dosyć szybki.

Syn próbował na AXN i niestety nie szło to najlepiej.

 

Cimek mowi o modelu większym do nauki - zgadzam się w całej rozciągłości.

Ale też podam przykład modelu - na którym syn własnie opanował pierwsze loty. I chociaż nie był to wcale model duży - to jego prosta konstrukcja i fakt ze jest górnopłatem z profilem płasko-wypukłym zdecydowanie pomógł na tyle, że Bartek wogóle nie potrzebował latania na kablu tym modelem i pierwszy lot zakończył się odrazu dosyć ładnym lądowaniem.

Ten model to Falcon z rodziny Morlock http://www.emodel.pl/morlock-falcon-p-1042.html

Ja dodatkowo odrazu zastosowałem lotki w tym modelu i jeśli się zdecydujesz - to też Ci to polecam. Inną zaletą jest też fakt łatwej budowy, która jak zobaczysz daje mnóstwo satysfakcji - a wyposażenie do tego modelu kupisz za grosze.

A tutaj masz link do pierwszego lotu syna tym modelem. - Jakośc słaba ponieważ nagrywałem telefonem i lot odbywał się wieczorem kiedy wiatr ucichł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z AXN'a na pełnym gazie na fabrycznym zestawie robi się faktycznie szybki modelik. Co po nauce może być wykorzystane do naprawdę fajnej zabawy. Gdybym miał możliwość, to przed zaklejeniem przewodów w skrzydle to nie montowałbym przewodu Y, a 2 oddzielne, można byłoby zrobić wtedy różnicowe lotki, klapolotki.

 

Co do tego latania na dużym gazie w dół, to faktycznie start na pełnym gazie wymaga szybkiej reakcji SW, co przy mode 2 i niezbyt dużym doświadczeniu może być faktycznie kłopotliwe, ale jest na to prosty sposób. Należy wyrzucać model na około 1/3 obrotów, a następnie stopniowo dodawać gazy i zaciągać SW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to racja, a max. obroty akurat w tym modelu dadzą efekt zupełnie odwrotny do zamierzonego, czyli silne przyduszenie, w kierunku ziemi oczywiście. Może warto spróbować zbudować coś samemu z depronu, TOTO, czy RWD-5 (chyba sam zacznę go budować na taki bardziej "makietowy" wygląd niż zielone kawałki pianki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.