Skocz do zawartości

T9x mikser gaz-wysokość, lotki-kierunek


pauletto007

Rekomendowane odpowiedzi

A może kalibracja drążków by pomogła, co prawda już ją robiłem profilaktycznie zanim jeszcze zacząłem latać. Czy jak ją zrobię teraz, gdy mam tyle ustawień zapisanych, to po kalibracji moje ustawienia mikserów będą nadal funkcjonować??

Nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

 

A może kalibracja drążków by pomogła, co prawda już ją robiłem profilaktycznie zanim jeszcze zacząłem latać. Czy jak ją zrobię teraz, gdy mam tyle ustawień zapisanych, to po kalibracji moje ustawienia mikserów będą nadal funkcjonować??

Nie wiem.

No nic, pomyślę jeszcze i skontaktuję się jeszcze ze sklepem abc-rc, co z tym zrobić i ew. odeślę, w zasadzie można latać i bez tego mixu ale skoro są zakłócenia z tym kanałem to znaczy, że aparatura nie jest całkowicie sprawna i coś się z nią może zacząć dziać poważniejszego... :?

Wielkie dzięki jeszcze raz za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FLAPERON ACT AIL1 050 100 Ail2 -100 -50 FLP1 100 FLP2 100 ,aux-ch CH6 tam sobie dopisujesz klapy(włącznik lub pokrętło)Mix z kierunkiem robisz właśnie naMIX1 MASTER AIL SLAVE RUDER UPRATE dodajesz,ja mam 45,i analogicznie zDNRATE.SW możesz sobie wybrać przełącznikiem Id1 lub ID2,ja mam naON,a dopiero na MIX2ustawiasz sobie analogicznie gaz z wysokością :devil: resztę mixerów na razie sobie odpuść.Powodzenia,u mnie to hula :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FLAPERON ACT AIL1 050 100 Ail2 -100 -50 FLP1 100 FLP2 100 ,aux-ch CH6 tam sobie dopisujesz klapy(włącznik lub pokrętło)Mix z kierunkiem robisz właśnie naMIX1 MASTER AIL SLAVE RUDER UPRATE dodajesz,ja mam 45,i analogicznie zDNRATE.SW możesz sobie wybrać przełącznikiem Id1 lub ID2,ja mam naON,a dopiero na MIX2ustawiasz sobie analogicznie gaz z wysokością :devil: resztę mixerów na razie sobie odpuść.Powodzenia,u mnie to hula :jupi:

Rzeczywiście pomogło Tytan :) Na mikserach nie ma zakłóceń i jest wszystko OK.

Dzięki wielkie.

Zastanawia mnie jeszcze, jak zrobić klapy na przełączniku ale dwuetapowe, np, ID1 - 30%, ID2 - 45%. Muszę jeszcze po kombinować, chociaż już takie próby dla T9x były już chyba robione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aux-ch CH5 ustaw GEAR.

MIX1................................................MIX2

STATE - ACT......................................ACT

MASTER - GYR...................................GYR

SLAVE - FLP........................................FLP

DNRATE - (np. -30).............................(np. -45)

SW - ID1............................................ID2

 

Teraz klapy będziesz miał na trójpozycyjnym przełączniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aux-ch CH5 ustaw GEAR.

MIX1................................................MIX2

STATE - ACT......................................ACT

MASTER - GYR...................................GYR

SLAVE - FLP........................................FLP

DNRATE - (np. -30).............................(np. -45)

SW - ID1............................................ID2

 

Teraz klapy będziesz miał na trójpozycyjnym przełączniku.

No i o to mi chodziło właśnie, wrócę do domu to popatrzę czy to zadziała :) i dam znać oczywiście.

Ciekawe jeszcze czy przy takim wykorzytsaniu miksera z GEaR da się też GEAR używać do chowanego podwozia. Na razie w moim Kastorze to niepotrzebne ale kiedyś może się przydać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aux-ch CH5 ustaw GEAR.

MIX1................................................MIX2

STATE - ACT......................................ACT

MASTER - GYR...................................GYR

SLAVE - FLP........................................FLP

DNRATE - (np. -30).............................(np. -45)

SW - ID1............................................ID2

 

Teraz klapy będziesz miał na trójpozycyjnym przełączniku.

Niestety mi to nie działa. Przed momentem sprawdziłem, usunąłem wszytskie mixery i wprowadziłem ustawienia, które podałeś :? Sprawdzałem z włączonym i z wyłączonym mixerem FLAPERON.. Dalej mam tak, że jeśli ustawię w CH5 to nic nie reaguje.

Wszystkie moje ustawienia, na których to sprawdzałem to:

MIX 1 i MIX 2 tak jak pokazałeś powyżej

MIX3 , MIX4, MIX5, MIX6, MIX7 - nieaktywne INH

 

FLAPERON:

STATE: ACT

AIL1: 100 100

AIL2: 100 100

FLP1: 000

FLP2: 000

 

AUX-CH:

CH5: GEAR

CH6: NULL

CH7: NULL

CH8: NULL

CH9: NULL

 

Klapy w ogóle nie działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko,zostaw sobie te ustawienia jakie ci podałem,wejdziesz na CH5 tu możesz sobie operować i naCH6 tak samo,reszta mixerówów,to jest kicha :twisted: Używam tylko dwóch mixerów,czyli mam mix lotek z SK,lotki do góry plus ster wysokości jako hamulec,a z resztą jak się pobawisz :mrgreen:Reszta mix. działa tylko na ID1,IDE2,i tu jest ta kicha :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ustawione:

FLAPERON:

STATE: ACT

AIL1: 100 100

AIL2: 100 100

FLP1: -100

FLP2: 100

Mam tak zrobione. Wszystko działa.

 

Klapolotki/lotko-hamulce na przełączniku 3-pozycyjnym

 

N- brak reakcji

1- lekkie wychylenie lotek w doł

2- skrajne wychylenie lotek do góry (hamulce)

 

Teraz dumam jak zmiksować głębokość V-TAIL- 2serwa z maksymalnym wychylenie lotek w górę lub w dół.

Doradzicie coś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ustawione:

FLAPERON:

STATE: ACT

AIL1: 100 100

AIL2: 100 100

FLP1: -100

FLP2: 100

Mam tak zrobione. Wszystko działa.

 

Klapolotki/lotko-hamulce na przełączniku 3-pozycyjnym

 

N- brak reakcji

1- lekkie wychylenie lotek w doł

2- skrajne wychylenie lotek do góry (hamulce)

...

Dalej walczę z tymi mixerami... w tej chwili mam klapy na przełączniku GEAR (jednopozycyjne) a chciałbym sobie zrobić te dwupozycyjne jak u Ciebie, byłoby bardziej funkcjonalnie. Gdzieś muszę robić jakiś błąd.

MIX1 i MIX 2 mam ciągle zajęte odpowiednio przez lotki-kierunek i gaz-wysokość.

Mogę Cię prosić o podanie wszystkich ustawień z Twojej Turnigy dot. ustawień mixów, łącznie z Flaperonem?

Serwa w odbiorniku:

1- lotka prawa

2-wysokość

3-gaz

4-kierunek

5----------

6-lotka lewa

7----------

8----------

Dodam, że klapy są obsługiwane przez te same serwa co lotki (to ten sam ruchomy element płatowca), czyli kanały 1 i 6 odbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FLAPERON:

STATE: ACT

AIL1: 100 100

AIL2: 100 100

FLP1: -100

FLP2: 100

 

Chwilowo wyłącz MIX1, MIX2 (INH)

 

...........................MIX3...............MIX4

STATE..................ACT.................ACT

MASTER...............GYR.................GYR

SLAVE..................FLP..................FLP

OFFSET.................000.................000

UPRATE................000.................000__(jeśli ustawisz inną wartość, będzie działał hebel 2pozycyjny GEAR)

DNRATE................-20.................-40

SW.......................ID1.................ID2

 

 

AUX-CH

CH5......GEAR

CH6......NULL

CH7......NULL

CH8......NULL

CH9......NULL

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej walczę z tymi mixerami... w tej chwili mam klapy na przełączniku GEAR (jednopozycyjne) a chciałbym sobie zrobić te dwupozycyjne jak u Ciebie, byłoby bardziej funkcjonalnie. Gdzieś muszę robić jakiś błąd.

Serwa w odbiorniku:

1- lotka prawa

2-wysokość

3-gaz

4-kierunek

5----------

6-lotka lewa

7----------

8----------

 

Czyli tak jak ja.

 

Dodam, że klapy są obsługiwane przez te same serwa co lotki (to ten sam ruchomy element płatowca), czyli kanały 1 i 6 odbiornika.

 

flaperon

ail1 100 100

ail2 100 100

flp -100

flp -100

 

mix 1

 

m gyr

s flp

 

 

 

 

dnrate -30

sw id1

 

 

mix 2

m gyr

s flp

 

 

 

dnrate 100

sw id2

 

aux ch

ch5 gear

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc.

Niestety dalej nie działają mi ani ustawienia podane przez Darka, ani te od Andrzeja :cry: Jak tylko wchodzę do menu AUX-CH to jakiekolwiek sygnały na lotkach pojawiają się jedynie dla CH6 ale też nie działają klapolotki na dwupozycyjnym przezłączniku. Klapy poruszają dokładnie o takie wartości jakie podałem we Flaperonie odp. dla FLP1 i dla FLP2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc.

Niestety dalej nie działają mi ani ustawienia podane przez Darka, ani te od Andrzeja :cry: Jak tylko wchodzę do menu AUX-CH to jakiekolwiek sygnały na lotkach pojawiają się jedynie dla CH6 ale też nie działają klapolotki na dwupozycyjnym przezłączniku. Klapy poruszają dokładnie o takie wartości jakie podałem we Flaperonie odp. dla FLP1 i dla FLP2.

Jeszcze jedno.

Ja to robiłem w trybie ACRO.

 

Musi działać. Spróbuj zmienić tryb np na glider, albo z glider na acro i próbuj jeszcze raz.

 

Weź jakiś "goły" niekonfigurowany jeszcze profil :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc.

Niestety dalej nie działają mi ani ustawienia podane przez Darka, ani te od Andrzeja :cry: Jak tylko wchodzę do menu AUX-CH to jakiekolwiek sygnały na lotkach pojawiają się jedynie dla CH6 ale też nie działają klapolotki na dwupozycyjnym przezłączniku. Klapy poruszają dokładnie o takie wartości jakie podałem we Flaperonie odp. dla FLP1 i dla FLP2.

Jeszcze jedno.

Ja to robiłem w trybie ACRO.

 

Musi działać. Spróbuj zmienić tryb np na glider, albo z glider na acro i próbuj jeszcze raz.

 

Weź jakiś "goły" niekonfigurowany jeszcze profil :wink:

Spróbowałem i tak jak opisałeś, na czystym nowym profilu... masakra, jest to co było... B) Trudno, będę miał klapy na pokrętle, bądź na przełączniku GEAR ale jednopozycyjne.

Dzięki dla Was wszystkich za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. !

Ja mam ten sam problem co kolega pauletto007, żadna z konfiguracji podawanych wcześniej nie działa u mnie, choć są prawidłowe. Grzebie w tych mixerach już od tygodnia i doszedłem do wniosku, że problem jest związany z tym kanałem CH 5, pomocniczym. A zauważyłem u siebie następującą sytuację :

wprowadzając ustawienia, które podał kolega d.a.r.o. nic nie reaguje oprócz lotek. Natomiast gdy zamiast w MIX 3 i w MIX 4 w miejsce MASTER zamiast GYR podstawię dowolny kanał "drążkowy" np THR wszystko zaczyna działać prawidłowo ! Podobna sytuacja jest w tym przypadku

, gdzie jest opisane połaczenie klap i steru wysokości. Wg tego opisu nie działa ale gdy w mixach 2-7 zamiast GYR dam THR wszystko zaczyna działać prawidłowo !!!. Oczywiście dopóki nie używam drążka gazu :D Podobna sytuacja jest gdy podstawię zamiast GYR np AIL i zasteruję w lewo.

Podglądając kanał 5 w DISPLAY wszystko jest dobrze, ustawienie jest takie same jak kanał THR, nie pomaga revers , nic :cry:

MiXery nie widzą, że kanał CH 5 jest "ON" i dlatego chyba nie ma reakcji. Może ktoś się spotkał z podobną sytuacją i rozwiązał ten drobiazg.... A może aparatura jest coś nie tak

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem i tak jak opisałeś, na czystym nowym profilu... masakra, jest to co było... :D Trudno, będę miał klapy na pokrętle, bądź na przełączniku GEAR ale jednopozycyjne.

Dzięki dla Was wszystkich za pomoc.

Ja odniosłem pełny sukces.

 

Lotki mi chodzą klapolotki/hamulce mam na przełączniku 3 pozycyjnym (góra wył, 1 poz- minimalnie w dół, 2 poz- maksymalnie do góry- hamulce).

 

Przy czym jak zrobię max do góry to motylek lekko mi oddaje i niweluje hamulce.

Jestem bardzo zadowolony i dziękuję wszystkim którzy świadomie lub nie naprowadzili mnie na poprawną konfigurację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.