Skocz do zawartości

turnigy radioclone ustawienie "pokrętła"


grek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanie nie mogę sobie poradzić z ustawieniem pokrętła aby zapełniało cały kanał - mam ustawione tak :

 

przełącznik trzypozycyjny out8

pokrętło kopiuj na out8

 

podłączone jest to do obracania gimbala

efekt - przełącznik działa ładnie na wizualizacje mam -100, 0 , 100

pokrętło - 100 , 0 , czyli na pełnym przekręceniu mam gimbala w pozycji 50 % wychylenia.

Za nic nie mogę znaleść jak to ustawić - można zmieniając % zmiejszyć ale nie widze 200 % ... jak to można ustawić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś nie jest do końca tak jak trzeba.

 

Sprawdź kalibrację drążków (nie uruchamiaj jej, tylko zobacz co się dzieje).

Będąc na ekranie kalibracji pokręć trochę wybranym pokrętłem. Zobaczysz która wartość się zmienia i jakie ma wartości minimum / centrum / maksimum.

Przypuszczam że centrum jest bardzo bliskie maksimum i nie jest ustawione w pozycji środkowej pokrętła.

 

Jeżeli tak jest to można prosto skorygować odpowiednie wartości (klawisz MENU przepisuje obecny odczyt do wybranej pozycji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W widoku serwa mam to pokretło na 5 kanale

ma przesunięcie 500 ,

 

tzn mając FMOD w pozycji 0 (on tez jest na tym kanale)

zakres serwa 500-1000-1500

aktualna wartość 500

obracając pokrętło na 100 % wartość zwiększa się do 1000

zawsze tak jest czyli +500 (dając FMOD na środkowy stan wartość wejściowa to 1000 a ruch pokrętła zmienia go w zakresie 1000-1500)

 

chodzi mi oczywiście o to żeby pokrętło działało w zakresie 500-1500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem inne pokrętło HPIT na na inny (6kanał)

i jest tak samo - ruch pokrętła działa w zakresie 50 % kanału.

Nie wiem czy może mieć związek że i na tym kanale przpisany jest inny przełącznik (wszystkie 8 kanałów mam zajęte) - chyba nie bo przełączniki są w mikrery2 a pokrętło ustawiłem teraz w maszynie stanowej czyli na końcu petli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wstępnym rozeznaniu, okazało się, że kalibracja pokrętła wyglądała następująco:

 

020 - 020 - 1023

 

czyli pozycja neutralna była równa środkowej. Takie ustawienie powoduje ze radio błędnie interpretuje wartość pokrętła. Przestawienie środkowej wartości na właściwą pomogło.

 

Można to zrobić następująco:

ustawić pokrętło na pozycji neutralnej, wybrać wartość środkową dla tego pokrętła (tu 020) i nacisnąć przycisk MENU. Spowoduje to przepisanie odczytu na odpowiednie miejsce.

Teraz wystarczy tylko zapisać zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.