Skocz do zawartości

zaczynamy :)


senator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chcę rozpocząć przygodę z modelarstwem. Po przewertowaniu sporej liczby tematów jako pierwszy model postanowiłem wybrać coś beta 1400 podobnego. Na razie padło na Bixlera z HK.

Ale po kolei.

 

Na początek przedstawiam to co już zostało przeze mnie zamówione. A więc

 

Aparatura: Turnigy 9x

Dołączona grafika

 

Ładowarka: Turnigy Accucel-6 50W 6A Balancer/Charger w/ accessories

Dołączona grafika

 

No i to by było na tyle :D Poniżej przedstawiam rzeczy które mam zamiar dokupić.

 

 

Pakiet do nadajnika: ZIPPY Flightmax 1800mAh 9.9V 5C LiFePo4 TX Pack

 

Dołączona grafika

 

Dwa pakiety do samolotu: Turnigy 2200mAh 3S 20C Lipo Pack

 

Dołączona grafika

 

No i sam model. Mój wybór padł na Bixler'a. Jednak nie wiem czy kupić gołego (KIT) czy wersję ARF.

 

Dołączona grafika

 

Tutaj pytanie czy silnik i serva w wersj ARF są wystarczające czy lepiej kupić samemu te sprzęty? Prawdę mówiąc nie wiem jaki silnik należało by dokupić. Serva brałbym raczej takie:

Corona 928BB Servo 2.0kg/ 9g/ 0.13sec

 

Dołączona grafika

 

A silnik nie wiem jaki.

 

Do tego wszystkiego muszę kupić jeszcze regulator, myślę o takim: TURNIGY Plush 30amp Speed Controller

 

Dołączona grafika

 

No i takie dwa śmigła przy okazji: TGS Sport 6x5E Precision propeller

 

Dołączona grafika

 

Teraz pytania:

1. Jaką wersję Bixlera kupić?

2. Jeśli Kit to jaki silnik, czy proponowane serva dobre, czy trzeba coś dodatkowo (piasta)?

3. Ogólnie czy wybór osprzętu dobry, czy coś byście zmienili, może wiecie że coś jest kiepskie z proponowanych?

4. Czy do lotu potrzebuje jakichś dodatkowych część typu kable, przejściówki, wtyczki, druty etc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zrobię tak jak radzisz Maciek22. Rozumiem, że swobodnie będę mógł podmienić śmigło z pionieera na to które chcę zamówić?

Aha dużo czytałem, że dobrze jest kupić rurkę węglową, czy do pionieera też to będzie niezbędne?

Czy będę potrzebował kable do serw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że swobodnie będę mógł podmienić śmigło z pionieera na to które chcę zamówić?

tak.

dużo czytałem, że dobrze jest kupić rurkę węglową, czy do pionieera też to będzie niezbędne?

wypadałoby, aby ci się skrzydła przy próbie pętli nie złożyły.

Czy będę potrzebował kable do serw?

??? chodzi i o przedlużącze kabli do serw? bo serwa mają przy obie 20 cm kabla i to zazwyczaj wytarcza :wink: .

Co do wymiay pakietu, to wedłub mnie lepiej założyć ten zippy, gdyż to jest LiFe, czyli żelazówka (bezpieczniejsza od lipo). Ja miałem wnadajniku lipola, raz zpomniałem wyłączyć apki i niestety lipol do kosza. Jedna cela padła. Żelazówki wtych sprawach są twardsze :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi u rure to trzeba wymienić na taki

http://www.modelemax.pl/product_info.php?products_id=339

Przedłużacze 2x po 30cm starczą :)

Pakiet wziąłeś dobry ,ale z tego co widzę jest on na BK .I powiedz które mode wziąłeś 2 czy 1 ,bo jeżeli mode 2 to poczekasz sobie trochę bo jest -1610 sztuk!!!! ,a mode 1 -190 sztuk ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem mode 2 czego żałuje bo czekam już od początku stycznia (w sumie mi się nie spieszy więc na razie to olewam). Ktoś dzisiaj pisał mi, że wysłali mu już mode 1 a płacił długo po mnie, więc jak coś to zmienie to w live support jak za 2 tygodnie nie wyślą. Podpisuje się też pod pytaniem Tomka12345, jak to sprawdzasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Zastanawiałem się dokładnie nad tym samym kompletem, to chyba najbardziej korzystny zestaw. Zastanawiam się tylko, czy pakiet 2200 turnigy 20C będzie dobry - jak myślicie 20C wystarczy do tego zestawu?

 

Nie wiem czy wiesz, ale cena całego zestawu oscyluje w granicach 500-600 i już byłem gotowy kupić model, byłem nawet w stanie poczekać te dwa tygodnie - gdyby nie chora cena przesyłki, przewyższająca cenę całego kompletu - około 150$.

 

Chyba jedyną opcją jest podzielenie przesyłki na dwie części - pakiety, ładowarka i regulator - przesyłka 17$

I oddzielnie aparatura, z przesyłka kosztującą 22$

Razem około 420zł + 230 za Pioneer w kraju + pierdoły daje 700zł

Macie może inny pomysł jak można kupić, nie wydając majątku za przesyłkę?

Najlepiej jakby udało mi się zmieścić w granicach 500-600, bo nagle z zaplanowanych 500 robi się 700 :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Zastanawiałem się dokładnie nad tym samym kompletem, to chyba najbardziej korzystny zestaw. Zastanawiam się tylko, czy pakiet 2200 turnigy 20C będzie dobry - jak myślicie 20C wystarczy do tego zestawu?

 

Nie wiem czy wiesz, ale cena całego zestawu oscyluje w granicach 500-600 i już byłem gotowy kupić model, byłem nawet w stanie poczekać te dwa tygodnie - gdyby nie chora cena przesyłki, przewyższająca cenę całego kompletu - około 150$.

 

Chyba jedyną opcją jest podzielenie przesyłki na dwie części - pakiety, ładowarka i regulator - przesyłka 17$

I oddzielnie aparatura, z przesyłka kosztującą 22$

Razem około 420zł + 230 za Pioneer w kraju + pierdoły daje 700zł

Macie może inny pomysł jak można kupić, nie wydając majątku za przesyłkę?

Najlepiej jakby udało mi się zmieścić w granicach 500-600, bo nagle z zaplanowanych 500 robi się 700 :)

 

Pozdrawiam.

 

Pakiet 20C oczywiście ,że dobry daje ci wydajność 44A ,a jak chcesz to kup 25C bo jest droższy o 0,10$

Jak chcesz zamawiać co najmniej 2 pakiety o łącznej pojemności powyżej 3000mAh to musisz wybrać 2 przesyłki np: jedną z turnigy 9 i z jednym pakietem do apki do 2kg ,a drugą 2 pakiety do samolotu czy jeden do paczki o masie do 500gram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak, że kupuje PIONEERA

Dołączona grafika

chcę zapytać czy taka rurka węglowa będzie dobra, bo jest w tym samym sklepie.

http://abc-rc.pl/p/55/2993/bagnet-skrzydla-do-beta-1400-pioneer-inne-czesci-zamienne-do-modeli-samoloty-i-szybowce.html.

Może inny przekrój, może inny rodzaj rurki? Polecano w tym wątku już np coś takiego:

http://www.modelemax.pl/product_info.php?products_id=339.

 

Druga sprawa to przedłużacze do serw. Domyślam sie że będą potrzebne do serw na skrzydłach. Mam kupić dwa takie:

http://abc-rc.pl/p/12/641/przedluzacz-do-serw-jr-30-cm-3x0-13-uniwersalny--przedluzacze.html?

Czy ma to byś rozgałęziacz

http://abc-rc.pl/p/12/1403/przedluzacz-rozgaleziacz-v-15-cm-3x-0-13-mm--przedluzacze.html.

No i wtyczki będą pasować do mojego osprzętu (pierwszy post, serva corona)

Proszę o pomoc najlepiej kogoś kto posiada taki model (beta, bixler etc.). Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.