Skocz do zawartości

Znawcy tematu OVER CLOKING'u


rafalgruszka

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znam się na tym za bardzo ale wiem z własnego doświadczenia że niema bezpiecznego kręcenia procka,kolega miał identyczny procesor jak mój i jego bez problemu chodził po podkręceniu o 70% a u mnie padł przy pierwszej próbie podkręcenia o25%. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od jakości "składników" z których został on wykonany.

 

Jakieś 2lata temu się tym bawiłem :D

 

Rafał, mam pytanie do Ciebie... W ogóle to zdarza Ci się że, wykorzystujesz 100% tego procka ? Czy może chcesz tylko podkręcić dlatego, że "bo się da". Faktycznie da się ale to obciążanie wszystkich podzespołów (m.in przez podwyższone napięcia)

Pierwsze co to musiał byś pewnie zainwestować w lepsze chłodzenie niż box.

 

Kolejne pytanie. Czy Twoja płyta główna da radę ? I nie jest jakaś okrojona "aby chodziło".

 

Jeśli chodzi o samo podkręcanie to poradniki do tego CPU masz na "jutubie", krok po kroku (większość jez. ang) ale wystarczy patrzeć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KaliN, wydaje mi się że trafiłeś w sedno

chciałem go podkręcić bo się da... gram w BF3 no i wtedy ciągnie około 90% na wszystkich 4 rdzeniach i 8 wątkach...

Chłodzenie mam dobre... po za wentylatorem na CPU i GPU mam 6 dodatkowych wentylatorów i 6 czujników temp. na najważniejszych podzespołach z monitoringiem na frontowym panelu...

płyta główna to Gigabyte niestety nie mogę podać teraz modelu płyty

Grafa to Gigabyte GTX 550 Ti wersja OC fabryczne którą chcę również jeszcze podkręcić

8GB Ram Geli (za dwa dni przybędzie kolejne 8GB)

Zasilacz OCZ 600W

Chcę wycisnąć maxa z tego co mam, tak na spróbowanie ile da rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.