Skocz do zawartości

Pytanie o odbiorniki Faast 2,4Ghz "tzw kompatybilne &a


utopia

Rekomendowane odpowiedzi

Znam odbiorniki Orange , zamówiłem tez sobie Coronę R8fa a chciałem podpytać szanownych kolegów czy znacie też inne wytwory które będą współdziałać z tym systemem

google wypluwa cały czas te dwa..

 

Spotkałem gdzieś odbiorniki FAAST które współpracują tylko z niższymi radiami( t6 i t7) jak wynika z opisów . Czy ktoś wie dlaczego bo nie było tam uzasadnienia poza "compatible only " trochę to dla mnie nielogiczne skoro też chodzą w systemie fasst

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek wiem że testowałeś "podróbki" u siebie . jakieś wnioski ?

 

W www.modellhobby.de maja odbiorniki Simprop i Dymond.

wychwyciłem że sugerują iż Dymond R800 FHSS jest kompatybilny z FASST .... :?

Wszędzie czytam że nie są to systemy kompatybilne - błąd w opisie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście testowałem tylko Orange 8Ch tą wersję bez rozbudowy na 14CH.

Spisuje się normalnie, żadnych problemów - używam w latającym skrzydle ZAGI, większej halówce i parkmasterze.

 

Jedyne co zauważyłem gdy docierałem silnik na stanowisku (mialem serwo przez właśnie ten odbiornik podłączone) to na mrozie, gdy napięcie na akumulatorze NiMh 4.8v spadło + troche był już wydojony to np przy szybkim ruchu serwem cyfrowym rozbindowywał się a na świeżym pakiecie 4.8v działał (do zbindowania potrzebny był reset zasilania). Też do końca nie wiem, czy serwo nie było przymrożone leciutko bo straaaasznie zwalniało przy ruchu drążka ale wnioskuje, że to był duży spadek napięcia na akumulatorze.

 

Ale ogólnie rzecz biorąc odbiorniki są ok bo w locie mnie nie zawiodły i mam nadzieje nie zawiodą :P

P.S: używam z Futabą 8FG na "modulacji" mult2 tylko trzeba pamiętać, żeby zbindować odbiornik i później przełączyć go na serwa analogowe prawdopodobnie na trochę wolniejszą transmisję (tak, on ma high speed).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję

 

Wyłapałem bodaj na rcgroups filmik gdzie podróbki Spectrum ulegały "rozbindowaniu" po kilkukrotnym wyłączeniu nadajnika .

Gdy tylko dojadą do mnie pseudofutaby też je tak przećwiczę

 

 

edit - dostałem pytanie dlaczego takie odbiorniki do taaakiego radia ?

 

odpowiedź prosta fullcontact aircombat :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Później sprawdze i zdam raport :P

 

 

EDIT:

Sprawdzałem wyłączanie i włączanie nadajnika i nie było przypadku, że się nie połączył z powrotem.

Sprawdziłem to samo z odbiornikiem Fasst 8CH SB i też jest normalnie :)

Reakcja na bindowanie taka sama, serwo chodzi z taką samą szybkością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.