Skocz do zawartości

EMAX ESC 50A - pełna moc przy minimalnym wychleniu gazu


Łosiek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od kilku miesięcy posiadam w/w regulator. Działał bezproblemowo i nie nagrzewał się zbyt mocno. Czasem zdarzyło mu się tylko, że nie grał muzyczki na starcie, ale wciąż działał prawidłowo.

Kilka dni temu włączyłem model i dałem 10% mocy, żeby sprawdzić czy wszystko gra. W ułamku sekundy silnik osiągnął pełną moc :shock: i podniósł model na pół metra do góry zanim zdążyłem zareagować.

Potem przeprowadziłem kilka prób ze zdjętym śmigłem i sytuacja wygląda tak, że przy minimalnym wychyleniu regulator daje pełną moc. Jednak gdy zwiększam wychylenie, to po chwili moc gwałtownie spada (do ~30%), podem rośnie i znów spada, tak kilka razy zanim dojdę do pełnego wychylenia gazu.

Takie same rezutlaty mam gdy do regla podłączę aparaturę jak i wyjście PWM z mikrokontrolera, więc to chyba odpada. Co ciekawe programowanie drążkiem działa normalnie. Kilka razy programowałem zakres wychyleń drążka, bez wyraźnych rezultatów. Bawiłem się ustawieniami timingu, miękkiego startu, kierunku obrotów - bez zmian. Jak zaprogramowałem miękki start to silnik startował powoli ale nadal rozpędzał się do pełnych obrotów.

Zdjąłem także koszulkę termokurczliwą i na oko nie ma żadnych uszkodzeń po stronie mikrokontrolera.

 

Czy ktoś z Was spotkał się kiedyś z podobnym zachowaniem regulatora? Czy jest jakaś szansa na przywrócenie mu normalnego zachowania? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj D.a.r.o bardzo konkretnie to opisał, po prostu trzeba nauczyć ESC pracy lub zakresu pracy drążka Thortlle. Albo sposób wyżej wymieniony, albo wersja samochodziarzy RC jeśli ESC posiada przycisk na swojej obudowie, to trzymając go podłączasz zasilanie.

Bo moje regulatory, samochodowe są bliźniacze i jeden z czterech dostał przycisk który inicjuje programowanie.

Ale jeżdżę i pływam na silnikach szczotkowych, a latam na bez szczotkowych, te programuje sposobem Darka lub z karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki za odpowiedzi. Jak psuć się to na całego - zepsuł mi się także komputer i nie mogłem Wam odpisać wcześniej ;).

Tak jak pisałem w pierwszym poście, zakres pracy drążka (min-max) próbowałem już zmieniać (identycznie jak opisał to D.a.r.o.). Wyglądało to tak, że reagował na te zmiany - jak np. nie zjeżdżałem drążkiem do samego dołu, to potem silnik startował w nieco wyższym położeniu - czyli zapamiętał zmniejszony zakres ruchu drążka. Ale dalej dawał pełną moc od początku :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.