Skocz do zawartości

OrangeRX 2,4 Ghz 6CH


Chriss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam od kilku dni ten właśnie odbiornik na paśmie DSM2. Niestety ma on bardzo krótką antenę, około 3cm. Wiem że 2,4Ghz nie wymaga długich anten, ale ta długość budzi u mnie małą niepewność co do zasięgu i jego jakości. Czy można było by odlutować tą antenę i na jej miejsce wlutować trochę dłuższą? Narazie nie mam satelitek, więc kombinuję. Czy ewentualne przedłużenie anteny poprawiło by sprawę? A co by się stało jeśli w jedno miejsce wlutować by 2 kabelki? Działało by?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ten odbiornik nie będzie zamknięty w kadłubie zrobionego w całości z włókna węglowego to innych kadłubach z drewna,styropianu będzie działać.

Kabelki z moich odbiorników chociaż mają pewnie z 10 cm to są zamknięte w kadłubie i odpowiednio zamocowane.

Jeżeli miałbym kadłub z węgla to wtedy dokupiłbym dłuższe anteny w sklepie modelarskim.

Są z odpowiednimi wtyczkami i nic bym nie lutował.

Zresztą w sprawie tych anten to nie chodzi tylko o umiejętność lutowania ;)

To nie są byle jakie kabelki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, mam odbiornik na ramie śmigłowca, a jest ona zrobiona chyba z włókna szklanego. Ale problem jest taki, że odbiornik jest umieszczony obok silnika, więc jakieś zakłócenia lub coś może występować i niewiem co zrobić. Mam małe szanse manewrowania odbiornikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.