Skocz do zawartości

Turnigy 9x po podlaczeniu odwrotnie zasilania


lasek

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwne bo jak podlaczam aparature pod komputer to we wlasciwosciach PPM w kontrolerach gier widac liniowe wychylenia przy ruchach drazka. Jedynie jak podlaczam modul to sa jakies zaklucenia i dziwne drgania.

Prawdopodobnie coś sie stalo z modulem, zreszta dokladnie nie mam pojecia.

Jeżeli nie masz wlutowanego rezystora w PPM, to tak będzie - niezasilony moduł 'zwiera' PPM do masy. Skoro bez modułu jest OK, to przynajmniej część "komputerowa" działa, moduły po ok. 40-50 PLN chodzą na giełdzie albo allegro. Ewentualnie od razu 'zmień na lepsze' (np. FrSKY).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeżeli nie masz wlutowanego rezystora w PPM, to tak będzie - niezasilony moduł 'zwiera' PPM do masy.

Ja zadnego rezystora nie wlutowywalem. A jak moge sprawdzic co jest popsute w module? Nic nie wyglada na spalone.

 

Odnośnie modułów FRSky, czy taki bedzie dobry? link HK

 

Czemu te moduły są lepsze? lepszy zasięg czy stabilniejsze? Moduł FRsky jest kompatybilny z odbiornikami Turnigy czy tez potrzebuje zmienić odbiornik na FRSky?

 

 

Dzieki,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość a7498787

Czemu te moduły są lepsze? lepszy zasięg czy stabilniejsze? Moduł FRsky jest kompatybilny z odbiornikami Turnigy czy tez potrzebuje zmienić odbiornik na FRSky?

Dzieki,

Marcin

 

Musisz wymienić odbiornik.

 

Czy są lepsze ?

 

Podobno. Jednak na moje pytanie jakiś czas temu, czy moduły turnigy są naprawdę takie złe, aby wymieniać je na frsky nie otrzymałem odpowiedzi.

Mamiono mnie telemetrią (której nie potrzebuje), natomiast sami "mamiący" też chyba z niej nie korzystają.

 

Domyślam się, ze to lepszy moduł, ale czy oryginalny jest naprawdę taki zły, aby go koniecznie wymieniać ?

Czy to nie czasem owczy pęd ?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie modułów FRSky, czy taki bedzie dobry? link HK

Prościej w postaci modułu:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__14349__FrSky_DJT_2_4Ghz_Combo_Pack_for_JR_w_Telemetry_Module_V8FR_RX.html

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__14355__FrSky_DF_2_4Ghz_Combo_Pack_for_JR_w_Module_RX_V2_.html

Czemu te moduły są lepsze? lepszy zasięg czy stabilniejsze?

Obydwie odpowiedzi, poza tym część odbiorników jest dwuantenowa (diversity), co skutkuje pewniejszym zasięgiem. Ponadto jest opcja telemetrii (nawet jeżeli nie korzystasz, to moduł informuje Cię alarmem dźwiękowym o początkach tracenia zasięgu).

Moduł FRsky jest kompatybilny z odbiornikami Turnigy czy tez potrzebuje zmienić odbiornik na FRSky?

Tylko odbiorniki z ACCST, czyli FrSKY.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość a7498787

Ponadto jest opcja telemetrii (nawet jeżeli nie korzystasz, to moduł informuje Cię alarmem dźwiękowym o początkach tracenia zasięgu).

Przepraszam, że idę na łatwiznę i nie wysilam sie przeszukując forum, ale podaj jakiś gotowy zestaw do T9X, bo jeżeli kiedykolwiek się zdecyduję to będę już wiedział czego szukać.

Rozumiem, że do opcji "sygnalizacja tracenia zasięgu" koniecznie potrzebne jest:

 

 

i tutaj proszę o odpowiedź :wink:

 

Bo faktycznie to mi się podoba.

Tylko chętnie zostawiłbym sobie możliwość korzystania z modułów turnigy.

Da się to jakoś zrobić przekładając tylko moduły WCZ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gotowy zestaw do T9X

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__14355__FrSky_DF_2_4Ghz_Combo_Pack_for_JR_w_Module_RX_V2_.html

do opcji "sygnalizacja tracenia zasięgu" koniecznie potrzebne jest

j. w.

http://www.frsky-rc.com/uploadfile/201009/20100930115814373.pdf - str. 3 pkt 7

Tylko chętnie zostawiłbym sobie możliwość korzystania z modułów turnigy.

Da się to jakoś zrobić przekładając tylko moduły WCZ ?

Da się, oryginalny moduł przerób na wzór DJT: kupujesz antenę WiFi + gniazdo RpSMA pasujące do niej (albo przekładasz antenę między modułami), gniazdo umieszczasz na pokrywie oryginalnego modułu (obok przycisku "BIND"), w module do gniazda lutujesz kabel koncentryczny. Oryginalną antenę możesz usunąć albo sobie zostawić "dla ozdoby".

Tu masz przykład (akurat wykorzystali antenę fabryczną. moim zdaniem bez sensu):

Dołączona grafika

Zdjęcie z http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1035575&pp=100&page=52

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod tym linkiem jest filmik jak zamontować moduł FRSky do Turnigy 9x.

Krok po kroku świetnie pokazane.

 

 

Czy obudowy tych dwóch modułów dają możliwość włożenia do Turnigy 9x bez żadnych przerubek w aparaturze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość a7498787

Czy obudowy tych dwóch modułów dają możliwość włożenia do Turnigy 9x bez żadnych przerubek w aparaturze?

Tak, musisz tylko coś zrobić z kablem oryginalnej anteny (ja odlutowałem od PCB w module i sprzedałem :-)).

Czyli podsumowując, wszystko pasuje plug&play, za wyjątkiem nieszczęsnej anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość a7498787

Tak.

Stokrotne dzięki.

 

PS czym się różnią (znowu idę na łatwiznę :wink: ) te dwa moduły które wkleiłeś wcześniej (jeden kosztuje ~38 dolarów, drugi jest trochę droższy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość a7498787

Niech Ci Bozia w ......................

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

górze pieniędzy i zdrowiu wynagrodzi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Stalem sie kolejna ofiara pecha, nieszczsliwych wyapdkow a przedewszystki wlasnej glupoty.

 

Jako ze w koncu trafilem sprawnym modelem na pogode to latalem ile sie dalo... az za dlugo bo gdy zrobila sie szarowka cos zaczelo sie dziac z modelm i 2 dni spedzil na drzewie zanim go znalazlem.

Poszukiwania trwaly tez tego samego dnia i przypadkowo odpiolem baterie a z racji na szarowki podpiolem odwrotnie pakiet - efekt wiadomy.

Po odnalezienu samolotu : bateria do kosza bo rozladowana do 2v , reszta zawilgnieta.

 

Odbiornik wyplukalem izopropylem - dziala

 

Ale pojawil sie problem

W nadajniku rozerwalo stabilizator 5v SMD - wymienilem na 78L05

Nadajnik bindowal sie z odbiornikiem ale serwa drzaly.

Niewiedzac czy to wina nadajnika czy odbiornika udalem sie do znajomego z identycznym zestawem

Tam stwierdzilismy ze moj odbiornik jest OK ale cos nie chalo z radiostacja

Wpielismy moj modul do jego aparatury - serwa drza

Wpielismy jego modul do mojej aparatury (chyba zle) - jeden elektrolit zmienil sie w petarde

Jako ze juz nie bylo co psuc, w domu rozebralem moj modul i doszedlem ze walniety jest stabilizator 5v i daje 3v po wymianie serwa zaczelu dzialac ale na jednym kanale serwo drzy (nie sprawdzalem dokaldnie ustawien) - no i to piersze pytanie - co moze byc jeszcze nie tak ?

 

Drugi (glowny problem)

W module kolegi po wymienie elektrolitu, stabilizatora 5V modul sie binduje (lampka na odbiorniku przestaje migac i swieci sie ciagle) ale serwa nie reaguja

Nie mam oscyloskopu wiec pod PPM (juz w module) podpiolem sluchawki - slychac piszczenie ktore zmienia sie w jakims pasmie jak ruszam dzwigienkami - wiec sygnal chyba OK

Co moze byc?

 

Jest na forum jakis magik naprawiajacy ustrojtwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.