Skocz do zawartości

problem z regulatorem czy silnikiem?


Krzysiek KK

Rekomendowane odpowiedzi

silnik wymieniony na nowy, ....a problem jak był tak pozostał (tak coś przeczuwałem, że to nie silnik). Silnik nadal się dławi przy wysokich obrotach. Wniosek nasuwa się sam, jednak regulator. Czytałem gdzieś, że nie wszystkie regulatory "poprawnie gadają" z silnikami Emaxa?.Testowałem ten regulator na innym silniku KDA ok450W i w tym przypadku nie było problemu, ale to oczywiście znacznie niższa moc.Teraz to zostało kupić inny regulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik wymieniony na nowy, ....a problem jak był tak pozostał (tak coś przeczuwałem, że to nie silnik). Silnik nadal się dławi przy wysokich obrotach. Wniosek nasuwa się sam, jednak regulator. Czytałem gdzieś, że nie wszystkie regulatory "poprawnie gadają" z silnikami Emaxa?.

Testowałem ten regulator na innym silniku KDA ok450W i w tym przypadku nie było problemu, ale to oczywiście znacznie niższa moc.

Teraz to zostało kupić inny regulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zaproponuję nieśmiało kombinacji silnik + inny regulator, regulator + inny silnik. Łatwo wtedy znaleźć potencjalne "źródło" problemów. Nie zaszkodzi sprawdzić jakość połączeń i lutów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

no i problemów ciąg dalszy. Awarii uległ regulator Emax 80A, na szczęście jest na gwarancji, ale naprawa/wymiana trochę potrwa. Kupiłem więc turnigy plush 80A i co ciekawe, problemy są takie same jak z super brain 80A, też się dławi na wysokich obrotach. Morał jest taki - silniki Emax 4020/07 i 4020/09 nie działają z regulatorami turnigy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.