Skocz do zawartości

Funtana mini


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Postanowiłem na nowy sezon zbudować akrobatkę do polatania w pogodne dni. Jak na razie wyciąłem elementy i zaczynam składanie skrzydła. Model będzie z depronu (dokładniej podkłady pod panele) oraz listewek sosnowych i lipowych. Model zamierzam złożyć dość szybko by mieć go przed weekendem dlatego do klejenia używam przeważnie kleju na ciepło oraz przy większych powierzchniach kleju polimerowego. Doda mu to trochę wagi ale myślę że ogromnej różnicy użycie kleju na ciepło nie powinno zrobić. Niżej kilka fotek z drugiego dnia prac, jak złożę skrzydło i zacznę kadłub to wieczorem wrzucę ich więcej:

Dołączona grafika

Wstępnie złożone części na taśmę:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn parkflyer to nie wiem czemu bo to jednak akrobatka. Co prawda mała no ale do akrobacji ja buduję :P. Ogłoszenie w giełdzie już dałem no ale skoro ktoś ogląda dział o akrobacji to może akurat go zainteresuje taki model i zechce go mieć w swoim hangarze :P. Na dziś dodam jedynie sklejone i skończone skrzydło bo więcej nie zdążyłem, gdyż byliśmy z kolegą poskakać na piaskowni. jutro pewnie zacznę budować kadłub zaczynając zapewne od domku dla silnika :D. Do skrzydła od dołu listewki klejone na ciepło a górny depron przyklejony całkowicie na klej polimerowy (ten na ciepło do takich powierzchni za szybko schnie i już się nie da nic poprawić jak byłoby krzywo):

 

Dołączona grafika

 

Wyszło idealnie prosto :D :

Dołączona grafika

 

i jeszcze waga (jak sądzicie nie za dużo ?):

Dołączona grafika

 

Na koniec jeszcze chciałbym zapytać czy warto by to skrzydło wyprofilować ? Bo pomyślałem o tym trochę wcześniej i w środek wkleiłem dodatkowy depron przy natarciu by przy szlifowaniu nie zrobić dziury. Nie chcę tu robić idealnego profilu jak w innych samolotach bo bez użebrowania nie ma to sensu chociażby z powodu dodatkowej wagi przy wypełnionym skrzydle, ale bardziej chodzi o to by zeszlifować przód dokleić pasy depronu po obu stronach skrzydła i doszlifować lotkę na spływ. Czy dałoby to dodatkową siłę nośną czy jedynie poprawiło by wygląd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc skoro weekend brzydki to przesiedziałem go w domu na budowie mojej Funtany. Już można powiedzieć dużo nie zostało by latała, no a do ostatecznego zamierzenia czyli by latała i do tego jakoś wyglądała trochę jeszcze zostało. Koniec weekendu toteż dużo już nie wymodzę no ale teraz matury ustnie w szkole zdają to wolniejsze dni będą a wtedy model można kończyć. Wrzucam kilka zdjęć ze stanu prac na obecny dzień.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Trochę krzywo wyciąłem deskę pod sinik co widać na zdjęciu ale ew. błąd skoryguję podkładkami przy ustawianiu skłonu i wykłonu.

 

Dołączona grafika

Aparat w komórce ma coś problemy z ostrością albo po prostu trzęsą mi się ręce :P (a to z boku to taśma podtrzymuje odbiornik i regulator jak na razie)

 

Dołączona grafika

Zamocowanie tylnego kółka na sterze kierunku umożliwi łatwe sterowanie samolotem na lądzie :)

 

Dołączona grafika

I mocowanie samego steru (no i klej do wygładzenia).

 

Na jutro nie planuję większych prac bo mam 2 treningi i wracam dopiero po 19 to nie ma co zaczynać, a za to we wtorek mniej lekcji i Pani od polskiego egzaminuje więc liczę na pewien postęp prac.

Edytowane przez Kolin101
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem ster wysokości i lotki oraz wkleiłem pręt węglowy w statecznik poziomy. Dodałem także do lotek spływ z balsy który oszlifowałem do ok 0,5 mm na końcu dla lepszego wyglądu. Zdjęcie samolotu w pełnej okazałości:

Dołączona grafika

Edytowane przez Kolin101
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Miałem dziś trochę czasu i zaczął się dla mnie długi weekend więc myślę że model skończę do środy. Dziś zrobiłem górę modelu i oszlifowałem ją by nie była kanciasta oraz zrobiłem prowizorkę kabiny z taśmy izolacyjnej (zapewne zmienię to w finalnej wersji ale chciałem zobaczyć jak wygląda z kabiną). Kilka zdjęć ze stanu na dziś:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.