Skocz do zawartości

Hitec Eclipse 7 problem z wychyłami serw


dlmtb

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie potrzebna pomoc. :(

Kolega, który zaczyna wchodzić w modelarstwo poprosił mnie o skonfigurowanie radia do modelu. Radio to Hitec Eclipse, 7 choć zakupiony w 2005r to leżał do tej pory w pudełku. Problem to zbyt małe wychylenia serw lotek gazu i wysokości. Max to 2mm od neutrum w obu kierunkach. Jedynie ster kierunku chodzi jak należy. Wszystkie serwa mają ustawione 100% wychyleń oraz wszelkie inne funkcje radia są zgodne z instrukcją.

Podłączenia serw są zgodne z wymaganymi kanałami w odbiorniku a sam odbiornik był sprawdzany z innym radiem i wszystko dział jak należy. Niestety Eclipse 7 nie daje się ustawić tak, aby wychyły serw dały szansę sterować modelem w locie. Jak mi się wydaje problem leży w ustawieniach, których nie potrafię zmienić. Czy ktoś, kto ma takie radio może coś doradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób reset ustawień, strona 4.

 

Zrób reset ustawień, strona 4.

 

Już to robiłem i to kilka razy. Sęk w tym że to nic nie zmienia. Ponadto wg tego co wyświetla radio wszystkie wychyły ustawione są na 100%.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sam używam tego radia już klika lat, choć niezbyt intensywnie a ostatnio przerobiłem na 2,4 Ghz. Prawdę mówiąc przyszło mi do głowy że może to kwestia ustawienia D/R (100%), EPA (100%) ew. EXP (0%) chyba że masz coś jeszcze naustawiane w FLT.C ale skoro po resecie nic się nie zmieniło :unsure: Domyślam się że masz ustawiony tryb Glide lub Acro. Tak na marginesie to odniosłem wrażenie że ten reset to nie do końca wszystko resetuje - u siebie musiałem "zerować" wszystko w ustawieniach na danym numerze modelu. Jeżeli będziesz chciał to możesz podać swoje ustawienia i sprawdzę je u siebie na radiu. Jeżeli uda Ci się znaleźć rozwiązanie to jestem ciekaw co było przyczyną. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.