Skocz do zawartości

Mam modoł Fryski 2,4ghz i kłopoty z wymienionym


krzyś707

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie użyawłem 35 mhz a że przyszłość należy do 2,4ghz zakupiłem modół fryski pasujący jak ulał do

futaby 9cp. Trochę niepokoją mnie zachowania nowej częstotliwości.

Modół w futabie . Antena nadajnika pod kątem 90stopni(szczyt do dołu) . W odbiorniku antenki pod kątem 90 stopni.

A w powietrzu raz polecę 200 m od nadajnika i wszystko pięknie. Znowu kiedy indziej 10 m od mojej osoby zakłucenia chwilowe albo stała utrata kontaktu zakończona bum.

Nie wiem czym to jest lub może być spowodowane ?

Jeżeli macie jakieś porady lub spostrzeżenia chętnie przeczytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek popraw nazwę tematu - moduł (a nie "modoł") "Fryski" to możesz ewentualnie mieć, jak go sobie sam zaprojektowałeś, wykonałeś i tak nazwałeś, w innym przypadku masz jak sądzę moduł FrSky. Pomyśl o tym, że ktoś kiedyś może mieć podobny problem, i za Chiny ludowe nie znajdzie Twojego tematu w wyszukiwarce, bo raczej nikomu nie przyjdzie do głowy żeby wpisywać do niej "fryski"

 

Co do zachowania samego linku, to stawiałbym albo na jakieś poważne zakłócenia w okolicy, w której latasz, albo na rozłączone wtyki antenowe w odbiorniku. Oczywiście zgaduję, bo przyczyn może być więcej.

Poza tym, to biorąc pod uwagę charakterystykę propagacji fal anteny dookólnej sugerowałbym latanie z bacikiem ustawionym równolegle do ziemi (poziomo). W ten sposób "martwe strefy" (niezupełnie martwe, ale mniej nasycone sygnałem), które znajdują się na obu końcach anteny masz dokładnie po prawej i lewej stronie, czyli tam gdzie raczej nie latasz (przynajmniej ja mam zwyczaj ustawiać się do modelu zawsze przodem). To ma znaczenie raczej kosmetyczne, i Twojego problemu nie rozwiąże, ale skoro już wspomniałeś o ustawianiu anteny nadajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MASZ RACJĘ poprawny język polski to podstawa . Przepraszam przede wszystkim za ten MODOL. A fryski (poprawne Frsky) napisałem tak z pamięci.

Jeszcze raz przepraszam za kaleczenie tekstów na forum Ciebie vowthyn i wszystkich użytkowników forum.

Co do Frsky

Okolica jeżeli chodzi o zakłócenia -trudno powiedzieć.

Wtyki antenowe były i są na miejscu

Antenki pod kątem prostym

Ustawienia w module odpowiednie do odbiornika

W module rozkręconym antenka także na miejscu (konkretnie ta mikro kapselek z przewodem). Antenka pionowo do ziemi była ustawiona

Skorzystam z twojej rady i spróbuję z bacikiem ustawionym równolegle do ziemi.Może to pomoże.

A jeżeli chodzi o ustawienie do modelu także jestem do latadełka zawsze przodem no chyba że nagle przeleci mi nad głową wtedy szybko koryguję pozycję.

Moduł Frsky który posiadam to DFT+D8R Combo Set (Taki z telemetrią)

Poczekam . Jeżeli zakłócenia będą się powtarzać zakupie nowy moduł. Może trafiłem jakiś trefny.

Szukałem na necie ale nie znalazłem serwisu frsky w Polsce. Może ktoś z Was wie gdzie jest coś takiego. Napiszcie proszę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobny problem z moja Futaba 9 CAP, wyprowadz sygnal z modulu Frsky kabelkem koncetrycznym i zamontuj antene 2.4 G w miejsce oryginalnej anteny.

Ewentualnie kup modul nadawczy DIY ,tak ja zrobilem.Problem w Futabie jest bardzo prosty, obudowa nadajnika jest metalizowana co jest ekranem dla anteny

Staraj sie trzymac nadajnik tak aby antena byla zawsze w kierunku modelu.

Na mojej Futabie latam bez problemu FPV 1500m.

Pozdrawiam Wladek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Władek z tego co zrozumiałem mogę z mojego modułu Frsky DFT+D8R Combo Set (Taki z telemetrią- Takie czarne pudełeczko) wyprowadzić przewód koncentryczny i doprowadzić go do anteny 35mhz i tam umieścić antenę.

Usunąć antenę z podbrzusza futaby 9 cp i umieścić na miejscu anteny 35 mhz. Wymienić muszę przewód koncentryczny na dłuższy tak aby połączył miejsce na wtyczkę anteny (napka) w module z anteną w nowym miejscu.

 

Co sądzicie o propozycji Włodka.

Kupując moduł wymienny DFT+D8R Combo Set (Taki z telemetrią-czarne pudełeczko) bylem przekonany że producent wszystko przewidział i antena pod aparaturą to nie problem.

Teraz nie wiem co myśleć, co kupić. Miało być bez zaklóceń i daleko a tu masz taka niespodzianka.

Taki zestaw kupiłem http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__14354__FrSky_DF_2_4Ghz_Combo_Pack_for_Futaba_w_Module_RX.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokladnie taki sam modul.

Problem w 9 CAP to uchwyt z tylu nadajnika,odpycha antene do tylu.

Sprubuj zdjac tylna obudowe nadajnika i odkrec uchwyt,jednoczesnie wymontuj stara antene.Jest to najprostsze rozwiazanie .

Zanim to zrobisz sprawdz zasieg na starej czestotliwosci ,

 

Pozdrawiam Wladek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki Frsky

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__14354__FrSky_DF_2_4Ghz_Combo_Pack_for_Futaba_w_Module_RX.html

 

Wczoraj odkryłem że kabel centryczny w module łączący mosiężny uchwyt anteny z płytką modułu jest ukrychnięty (konkretni lutowanie) w miejscu gdzie przewód łączy mosiężny element do anteny. Wszystko skrywała 1cm czarna rureczka termokurczliwa .

Cały czas starałem się latać na 5 cm przewodzie bez anteny (nie była podłączona.)

 

Pamiętacie Marcin(meteor)napisał że kiedy przeprowadzaliśmy diagnostykę na małej mocy (do 30m) zasięg nie sięgał nawet 5m.

Po operacji naprawczej

Teraz po próbach naziemnych przed blokiem (pomagał znajomy)

Zasięg testowy (zielona dioda) sygnał zanikł po +- 50 m.

Potem włączyłem pełną moc (czerwona dioda)i sygnał powrócił do odbiornika.

Odszedłem na jakieś 200m sygnał cały czas był w odbiorniku.

W pełni zadowolony będę jeżeli okaże się że latanie przebiegło bez zakłóceń.

Napiszę.

 

Może komuś kto ma podobny problem moje spostrzeżenie pomoże w naprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam

Pare słów na temat ustawienia anteny w nadajniku. Bacik w nadajniku to antena dookólna która posiada charakterystykę kołową 360 stopni jeżeli bacik jest wykierowany pionowo w niebo to mamy zasięg na 360 stopni w każdym kierunku , lecz grubość tej wiązki to tylko 15 stopni. Jeżeli antane w nadajniku skierujemy równolegle do ziemi na prawo lub na lewo to przed i za nami jest wiązka szerokości 15 stopni. w takim przypadku musimy sledzić model aby nie uciekł z tej wiązki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.