Skocz do zawartości

Jeśli nie Multiplex Parkmaster 3D to co ?


LQ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Ostatnimi czasy ostro przymierzałem się do zakupu Parkmastera niestety obecne ceny zakupu tego modelu 360 PLN za model skutecznie mnie odstraszają - do modelu dobrałem nawet wyposażenie:

 

Serwa CORONA CS-929MG - 29PLN - 12,5g sztuka

Silnik E MAX GT 2215/09 - 79PLN - 70 g

Regulator Emax Budget 30A 2-4S 65PLN - 27 g

Pakiet NanoTech 1000mAh 3S/45C 11,1V - 60PLN - 97g

Park Master 3D 364 PLN

 

Razem 626.2 PLN

 

Według mnie aktualna cena jest za wysoko nawet jak za tak ładnie sprasowany kawałek EPP :)

 

Pytanie co ewentualnie innego polecacie kupić do doskonalenia lotów 3D?

 

- teraz latałem tym ale denerwuje mnie już miękkość takich modeli(wyginanie powierzchni sterowych) :

Dołączona grafika

 

Chyba jednak jeszcze jest za wcześnie na rasowego balsowego akrobata - pytanie czy znacie dobre zamienniki ParkMasteera?

Sztywność - łatwość naprawy to priorytet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako alternatywę dla ParkMastera (który, moim skromnym zdaniem rzeczywiście jest "Masterem" w swojej klasie), polecam modele RC Factory. Sam latam YAKiem 55 od tego producenta i po zastosowaniu dwóch płaskowników węglowych na skrzydle jestem bardzo zadowolony. Niestety, chcąc kupić coś z nowszych modeli tej firmy jest to mała oszczędność w stosunku do Multiplexa (max 40zł).

 

Ew. FLASH - jest to starszy samolot od RCFactory, ale podobno (nigdy nim nie latałem), też bardzo dobry. Wtedy cena spada prawie o 100zł.

 

To tyle, jeśli chodzi o "krzyżaki".

 

A jeśli mowa o "kadłubowcach", swego czasu miałem taki model --> Rainbow od TechONE . Cóż, jest to całkowicie inna charakterystyka lotu, ale moim zdaniem współczynnik cena/jakość jest zadowalający. Moją przygodę z tym modelem opisałem tu --> LINK zachęcam do lektury. Myślę, że po poprawieniu w nim kilku (głównie kosmetycznych) rzeczy, byłbyś bardzo zadowolony, gdyż właściwości miałby podobne do Twojej katany (może byłby bardziej pod 3D), ale na 100% bardziej sztywny, gdyż producent nie oszczędzał na węglu. Ja z tym modelem w powietrzu mam same dobre wspomnienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filip, wszystko się zgadza, bo model który podałeś, rzeczywiście lata super i ma świetny współczynnik jakość/cena (Sprawdzane na własnej skórze i paru znajomych), ale charakterystyka lotu MX'a ma się nijak do "parkmasterowego" latania. Trzymając się oznaczeń Multiplex'a, jest to bardziej coś a'la Acromaster, tyle że mniej "FUN". Tak więc, model polecam, ale podejrzewam, że nie jest to to, czego LQ szuka :)

 

P.S - LQ, jeśli interesowałoby Cie tego typu latanie i taki model, to zapraszam do rozmowy na PW, gdyż mam używanego AcroMastera na sprzedaż, w dobrym stanie i w dobrej cenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.