Skocz do zawartości

[P] Plany modeli na frezakę cnc - ale już gotowe pliki np dxf (do kupienia)


konktenbit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy jest jakis producent gotowych plików jak w temacie? Kiedyś widziałem firmę, która sprzedawała dxf'y domków dla lalek i po zakupieniu plików można wyciąć ileś tam kompletów.

Czy coś podobnego jest dostępne w przypadku modeli?

 

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to na kupienie takich plików szanse masz praktycznie = 0 . Narysowanie modelu który dobrze się składa, poprawnie zachowuje się w powietrzu to kilkadziesiąt godzin rysowania, potem sztuka próbna , poprawki itp. Nikt z osób które znam a które zajmują się rysowaniem nie sprzedaje plików tym bardziej do celów komercyjnych z ograniczeniem ich użycia do wycięcia deklarowaniej ilości modeli.

Sprzedając pliki z ograniczeniem np: do 100 modeli nikt nie ma pewności czy nie zostaną użyte do wykonania 200. Inna sprawa że komplet plików dxf nazwijmy je produkcyjnymi ( formatki + pliki kopyt elementów kabiny i maski) nie będzie kosztował 100 czy 200zł. Swego czasu sprzedawałem swoje pliki do użytku prywatnego ale nie przewiduję ponownej sprzedaży. W internecie przez ostatnie 10 lat spotkałem się tylko raz ze sprzedażą plików Extry300 pod laser (świetne opracowanie, żadne tam z profili2) ale było odrazu napisane że do celów prywatnych . Do tego człowiek sprzedawał wytłoczkę maski i kabiny jako komplet z planami CD. Tak więc musisz sam zakasać rękawy i rysować swoje modele albo przygotować się na znaczne koszty z pozyskaniem plików na własność lu na opłacanie tantiemów od każdej wykonanej sztuki modelu na konto właścicela plików. Tak zdaje się było z projektem Guppy (dział wspólne projekty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Miałem nadzieję, że się wypowiesz w temacie :) .

Tak myślałem z tymi planami.

Mam w 40 może 50% przygotowane plany ale jak pisałeś jest to długie i często monotonne zajęcie.

 

A jak wygląda sprawa z prawami autorskimi planów ściągniętych z sieci i przerobionych na potrzeby wicinania? Chodzi o sprwadzenie wszystkiego, często przerysowanie niektórych elementów, dołożenie offsetu, porozkładanie na formatkach.

Często też spotyka się plany gdzie nie można ustalić autora. Co w takim przypadku z prawami autorskimi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.