Skocz do zawartości

którego byście wybrali


galaxy

Rekomendowane odpowiedzi

Niezły masz rozrzut, każdy z tych modeli jest inny. Masz półtorametrowego wariata z V-ką, a z drugiej strony dwuipółmetrową ćwierćmakietę z laminatowym kadłubem. Napisz coś więcej jak chcesz latać (spokojnie, termicznie, akrobacyjnie) i czy to Twój pierwszy model ma być.

 

Ja dałbym sobie spokój z tym piankowym niebieskim ASW i z tym ostatnim Skyclimberem. Duży ASW-28 wygląda interesująco, ale nie miałem go w rękach więc nie powiem jaka będzie jakość zestawu - poszukaj opinii na RCG, na pewno czegoś się dowiesz. Phoenixa mogę polecić w ciemno, latam nim drugi sezon i za te pieniądze to jest świetny model - ale nim nie poszalejesz, to jest przewidywalny (co nie znaczy mulasty) model do spokojnego, termicznego, długotrwałego latania, nadaje się do nauki, kręci podstawową akrobację, ale Fox to nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na filmie Phoenix wcale tak wolno nie ląduje a pokazany lot też jest dość szybki.A może takie mam wrażenie po złych doświadczeniach kolegi,który zakupił Ventusa. Do nauki jesli już szybowiec to może zanaleźć naprawdę stateczny i wolniutki. W polskich sklepach można wybrac taką " gazetę ".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na filmie Phoenix wcale tak wolno nie ląduje a pokazany lot też jest dość szybki.A może takie mam wrażenie po złych doświadczeniach kolegi,który zakupił Ventusa. Do nauki jesli już szybowiec to może zanaleźć naprawdę stateczny i wolniutki. W polskich sklepach można wybrac taką " gazetę ".

 

Na filmie ciężko to ocenić. W realu na klapach (wychylonych w dół) leci naprawdę wolniutko, a jak lądujesz pod wiatr, to normalnie harrier. Bez klap nie lata wcale szybko (zależy jak go wyważysz, im bardziej na przód tym szybciej), ale lądowanie może być utrudnione bo jak to szybowiec niesie się i lądować nie chce, więc łatwo przelecieć lądowisko jak jest na ograniczonej przestrzeni. Można też wychylać klapy do góry, wtedy można dosłownie trafić w punkt, ale nie lubię tak lądować bo lądowanie wydaje mi się niedelikatne. Lądowanie ułatwia fakt, że bardzo trudno przeciągnąć ten model, więc ciasny zakręt na małej wysokości przed wyjściem na prostą do lądowania nie stanowi problemu.

 

Moje lądowisko to prostokąt ~70x7m wykoszonej trawy otoczony z każdej strony wysokimi trawami i z dwóch kierunków krzaczorami. W takich warunkach zdarzy mi się raz na może 10 podejść przestrzelić lądowisko, ale robię drugie podejście i nie ma problemu, a czasami trzeba lądować z wiatrem wiejącym w poprzek pasa, wtedy podchodzę niemal prostopadle i w ostatniej chwili nad ziemią robię zakręt 70-80 stopni. Model do tej pory jest cały i ma się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Phoenixa mogę polecić w ciemno, latam nim drugi sezon i za te pieniądze to jest świetny model - ale nim nie poszalejesz, to jest przewidywalny (co nie znaczy mulasty) model do spokojnego, termicznego, długotrwałego latania, nadaje się do nauki, kręci podstawową akrobację, ale Fox to nie jest.

 

co to znaczy, Fox to nie jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.