Skocz do zawartości

problem z odbiornikiem esky EK2 0424


macowca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pewien problem. Kupiłem apkę esky et6i 2,4ghz 6ch wraz z odbiornikiem. Nadajnik była podobno używana kilka razy. Wczoraj przyszła mi cała elektronika(silnik, regiel itp.) To jest moje pierwsze wyposażnie.

Szybko podłączyłem wszystko na sucho tzn. kabelki powkładałem do wtyczek bez lutowania. Serwa działały.

Później wszystko zlutowałem, podładowałem aku, podłączyłem wszystko do odbiornika i... oczywiście nie działało. W odbiorniku na 2 sekundy zapala się pomarańczowe światełko serwa się chwilę poruszają i koniec. Wątpie, żeby padł regiel bo kiedy podłączam silnik to piszczy. Oczywiście to tylko moje domysły. Na dodatek od odbiornika odpadła antenka z (chyba) chipem.

Jak rozwiązać problem ? Czekam na odp.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początek zmierz napięcie jakie dostajesz z regla bez obciążenia, a potem podłącz do odbiornika(tylko regiel) i zobacz napięcie powinno być koło 5V, ale nie mniej niż 4,3V i nie więcej jak 5,5V. Jak będzie działać pod obciążeniem samego odbiornika to podłącz serwa i sprawdź napięcie jeszcze raz - pełne obciążenie, jeśli w którymkolwiek z testów napięcie będzie znacznie odbiegać od normy to regiel popsuty(a konkretnie BEC) Antenka odpadła w sensie przewód się urwał, czy coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.