Skocz do zawartości

Witam forumowiczów


lukaszluk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam na imię Łukasz, pochodzę z Węgrowa (tego woj. mazowieckie, bo są 2 w Polsce).

Pasja modelarska istnieje we mnie od lat szkolnych, od podstawówki kiedy to zacząłem podstawy modelarstwa poznawać budując (klejąc) modele kartonowe z Małego Modelarza, potem trudniejsze wydawnictwa jak GPM czy inne,

Z wiekiem kiedy dorastałem przyszło mi zbudować na zaliczenie w szkole na zajęciach z techniki model jachtu - konstrukcja papierowa pokryta szpachlą, maszt drewniany, żagiel płócienny.

Następnym etapem było zbudowanie pierwszego modelu spalinowego samolotu na uwięzi, latał i się rozbił. Pierwsze kroki z modelarstwem lotniczym.

Następny model jaki wykonałem to już kompletna w pełni wyposażona maszyna, P-51D Mustang, konstrukcja wykonana z planów modelarskich, silnik Magnum 6,5 cm3, aparatura Hitec flash4, nie doczekała się startu prze zemnie ale kołowanie wykonałem na ulicy miał zapas mocy wystarczający. Z przyczyn osobistych musiałem sprzedać model ze wszystkim co miałem do niego.

Od tamtej pory co miesiąc kupuję miesięcznik Modelarz i śledzę co się dzieje w modelarstwie (dodam iż zacząłem kupować od 96roku więc trochę się już uzbierało tego w szafie i leżu sobie)

Minęło dobrych kilka latek i coś się ruszyło od nowa, znalazłem w moim mieście kilku modelarzy którzy znów rozbudzili we mnie pasję i tak zaczynam od nowa: kupno aparatury - prawie jest no i model samolotu, chciałbym zacząć od górnopłata najlepiej RWD 5 planów Schier`a albo model z PM - PLANY MODELARSKIE 11 - MODEL STEROWANY RADIEM RYŚ.

Teraz tylko muszę zdobyć plany i budowa ruszy!!!

 

 

Tak więc myślę że to forum bedzie przydatne w budowie i ocenie moich prac, ja również mogę sie podzielic wiedzą zgromadzona przezemnie przez lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.