PawelB Opublikowano 13 Października 2012 Opublikowano 13 Października 2012 Witam. Jestem studentem MiBM i potrzebuje pomocy od kogoś bardziej zagłębionego w temacie. Jako pierwszy szybowiec zamierzam zrobić ALULE. Wykonałem modele 3D w Solid Works 2011 z profilami skrzydeł HS522 i salaz2, w obu przypadkach na statecznik zastosowałem NACA0006. Niestety moje obliczenia w FlowSimulation są mało wiarygodne, ponieważ mam za słaby sprzęt do takich obliczeń. Próbowałem pracować na XFLR5, lecz jakoś nie mogę rozgryźć tego programu . Na początek planuję zrobic formę z MDF’u na ploterze do którego mamy dostęp, a następnie moja Alula będzie wykonywana z laminatu wzmacnianym włóknem szklanym. Do swojego projektu muszę również załączyć część teoretyczną: Klasyfikację szybowców RC. Przykłady szybowców DLG. Technologie wytwarzania szybowców DLG. Prosiłbym o podanie jakiejś literatury, gdzie mogę coś znaleźć na powyższe zagadnienia z części teoretycznej. Klasyfikację szybowców RC niby znalazłem na angielskiej stronie, lecz w pracy nie mogę się opierać na samym Internecie tylko również na literaturze.
Adam_S Opublikowano 13 Października 2012 Opublikowano 13 Października 2012 Tutaj ma chyba wszystko opisane na temat oficjalnej klasyfikacji modeli latających RC: http://www.fai.org/ciam-our-sport Czyli możesz posiłkować się oficjalnymi dokumentami w przypadku klasyfikacji modeli latających RC. http://konstruktywnymechanik.wordpress.com/2012/06/19/klasy-modeli-latajacych-f3/ tutaj też jest trochę informacji (w sumie źródłem była strona proponowana powyżej) A FAI nie jest internetowym wynalazkiem http://pl.wikipedia.org/wiki/FAI
PawelB Opublikowano 14 Października 2012 Autor Opublikowano 14 Października 2012 Tutaj ma chyba wszystko opisane na temat oficjalnej klasyfikacji modeli latających RC: http://www.fai.org/ciam-our-sport Czyli możesz posiłkować się oficjalnymi dokumentami w przypadku klasyfikacji modeli latających RC. http://konstruktywny...-latajacych-f3/ tutaj też jest trochę informacji (w sumie źródłem była strona proponowana powyżej) A FAI nie jest internetowym wynalazkiem http://pl.wikipedia.org/wiki/FAI Wielkie dzięki na pewno z tego skorzystam.
rapier Opublikowano 14 Października 2012 Opublikowano 14 Października 2012 Rozumiem ze płat i kadlub bedzie na jednej formie a pionowy statecznik to drugi element oddzielnie formowany?. Nie lepiej zamiast MDF-u uzyc profesjonalnej płyty formierskiej?
pyton Opublikowano 14 Października 2012 Opublikowano 14 Października 2012 no kolego laminat i wzmacnianie włóknem szklanym? nie zapomnij że alula musi byc bardzo lekka. A laminowałeś juz cos? 1
kambal Opublikowano 15 Października 2012 Opublikowano 15 Października 2012 Witam, z racji tego że widzę Białystok, i że Mechaniczny, zapraszam do sali 016, podpowiemy kogo zapytać o xflr:) i może coś się w dalszej pracy pomoże:)
Rekomendowane odpowiedzi