Skocz do zawartości

Spuchnięta bateria telefonu


Vadic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Znalazłem stary telefon (Nokia E71). Ma ona dosyć dużą baterie 1500 mah. Telefon nie chciał się włączyć nawet po podłączeniu do ładowarki, a tylna budowa odstawała. Odsunąłem ją, i okazało się, że bateria jest spuchnięta. Po specjalistycznym zbadaniu jej nosem :D poczułem taki zapach, jaki wydziela się ze spalonej elektryki. Baterie oddałem do utylizacji. Nie mam innej żeby sprawdzić czy komórka działa. Czy mogło jej się coś stać? Nie chce kupować nowej baterii, jeżeli telefon jest zepsuty.

Proszę o pomoc, z góry dziekuję

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak będzie najprościej i chyba najtaniej. :) Możesz ewentualnie zrobić tak: podejdź do jakiegoś punktu gdzie skupują telefony i powiedz, że chcesz sprzedać. Najprawdopodobniej będą go chcieli sprawdzić. Jeśli okaże się, że działa i podadzą Ci jakąś propozycję ceny, to powiedz, że to za mało i weź go z powrotem. W ten sposób sprawdzisz go za free ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze możesz telefon zasilić dowolnego zasilacza 3,6/3,7V lub przez złącze balnsera z dowolnego pakietu modelarskiego

 

 

Tylko sprawdź polaryzację :)

 

 

[edit] przy zasilaniu ze złącza balansera oczywiście miałem na myśli użycie tylko jednej celi czyli dwóch bezpośrednio przylegających do siebie pinów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.