Skocz do zawartości

Futaba T8FG - podłączenie do symulatora


waldi1973

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Ponieważ pierwszy raz użyłem nadajnika Futaba do zabawy symulatorem, chciałem zapytać kolegów, czy po podłączeniu kabelkiem nadajnika i kompa - moduł nadawczy jest nieaktywny? Sczerze powiem, że trochę mnie to dziwi, bo pomimo podłączenia kabla - aparatura się nie zalącza (tak jak to mam miejsce w JR), tylko trezba ją wlączyć włącznikiem. I nie znika "pieronek" który chyba sygnalizuje nadawanie..

 

Proszę o pomoc w rozwiazaniu tej zagadki :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to nie próbowałem zabaw w symulator z moją 8-ką i 12-tką FG. Mając jednak 9CAPS i 10CP i używając ich do symulatora we wtyczce kabla symulatora zwierałem dwa piny, opis wtyczki jest na pitlab.pl w dziale inteface FMS. Nadajnik włączał się sam po podłączeniu kabla ale moduł w.cz zostawał niekatywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8FG sygnalizuje diodą nadawanie.. jak masz dobrze zrobioną wtyczkę z pozwieranymi pinami to nie ma prawa nadawać

jesli nie chce ci sie grzebać we wtyczce to ma jeszcze taki bajer ze jak przytrzmasz na RTN i włączysz radio to zapyta się czy nadawać.. mnie np przydaje się to z podłączonym LRS 433MHz na plecach wtedy 2.4 jest wyłączone a radio z wpiętą wtyczką na stałe nie załącza sie samo.. Futaba to ma na każdą okoliczość rozwiązanie :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.