Skocz do zawartości

SZD Junior


marek_c4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów po długiej przerwie.

Mam nadzieję że wybrałem odpowiednie miejsce do zamieszczenia tego tematu (jeśli nie to proszę o przesunięcie).

 

Niedawno trafił w moje ręce (od kolegów z Siedleckiego forum) kadłub i skrzydełka modelu SZD Junior w skali 1:10.

Kadłub jest wykonany z laminatu, skrzydła są bez lotek, z balsy do oklejenia folią.

 

001.jpg

 

Jako że jest to mój pierwszy model który trzeba zbudować / poskładać, mam kilka pytań z nim związanych.

Może na początek zapytam - jak należy zamocować skrzydła w tym kadłubie ?

W skrzydła są wklejone pręty węglowe, jednak są one wklejone bez wzniosu (dostałem informację że powinien być 1,5 - 2 stopnie na stronę).

Jeden z kolegów radził zastosowanie pół wręgi w kadłubie i to ona ma zapewnić potrzebny wznios.

Niestety jakoś nie mogę tego ogarnąć - może ktoś mógłby mi nieco przybliżyć ten temat ?

Do skrzydeł mam dodane dwa żeberka, które jak sądzę trzeba będzie chyba nakleić na kadłub.

Miałem taki pomysł żeby w kadłub wkleić ugięty (wznios) odcinek rurki aluminiowej tak aby końce tej rurki były widoczne po bokach kadłuba, i w nią wsuwać te węglowe pręty wystające ze skrzydeł, ale nie wiem czy to dobry pomysł.

Czy w kadłubie będą potrzebne jeszcze jakieś wręgi poza silnikową (mam zamiar zbudować ten model jako motoszybowiec) ?

Może na razie tyle pytań, jak opanuję temat zamocowania skrzydełek to pomęczę Was znowu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.