Skocz do zawartości

Wybór pierwszego szybowca - pomożecie? ;)


pasior199292

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam nadzieję, że mój temat założyłem w odpowiednim dziale. Jeśli nie to proszę dać mi znać a szybko poprawię icon_wink.gif.

 

Bardzo spodobały mi się szybowce i chciałbym sobie sprawić coś takiego.

I tutaj prośba do Was drodzy forumowicze... Moglibyście poradzić mi model, który będzie dla mnie odpowiedni?

 

Nie mam aparatury i zielonego pojęcia co warto kupić a czego nie. Na model nie chciałbym wiele wydać (powiedzmy nie więcej niż 500-600zł).

Z tego typu modelami nigdy nie miałem do czynienia.

 

Jeśli cena jest absurdalna to proszę Was, żebyście mi to uświadomili.

 

Proszę o pomoc,

pozdrawiam serdecznie, Patryk icon_wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeśli nie miałeś do czynienia z żadnym modelem to może to http://www.nastik.pl/rpl-asw28-rtf-p-2793.html lub coś podobnego w tej cenie, koledzy z forum na pewno coś doradzą. W tej chwili na rynku nie brakuje styropianiaków z radiem w zestawie. Pianiaka ciężko rozwalić, łatwo naprawić a że są lekkie to i wolniejsze w powietrzu i łatwiejsze do opanowaniu dla poczatkujacych. Ale przede wszystkim polecam jakikolwiek darmowy symulator na kompie żeby "polatać" kilkanaście godzin an sucho i nabrać nie co wprawy.

Pozdrawia i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ten zestaw faktycznie jest dobry to mi jak najbardziej pasuje bo dostaje w nim wszystko :). Rozumiem, ze ten model jest wynoszony do góry za pomocą silniczka?

 

Swoją drogą nie jestem pewny czy nie lepiej byłoby kupić delikatnie lepszą aparaturę typu Turnigy 9X a potem grzebac w modelach?

 

PS. Pana nazwisko jak najbardziej adekwatne do hobby xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem propozycja Kolegi Wiatr nie jest zbyt szczęśliwa, zaproponowany model niezbyt nadaje się do nauki - przy niższych prędkościach lubi przepadać, ma słaby napęd i zabawkowe śmigło....

Poczytaj sobie ten dział: http://pfmrc.eu/index.php?/forum/135-szybowce-motoszybowce-piankowe/

a zobaczysz, że najczęściej polecanym modelem jest BETA1400/ Pionier1400/ Bixler1400 - to wszystko prawie ta sama konstrukcja, jeśli masz trochę wyższe ambicje, możesz spróbować od razu od Easy Glidera Pro - będzie "na dłużej" i dostarcza radochy nawet "starym wyjadaczom".

Wystarczy poszukać na allegro, co chwila coś się znajdzie - nie trzeba wydawać na "nówkę", np to: http://allegro.pl/elektroszybowiec-pioneer-1400-i3073612634.html /trzeba dokupić regulator i akumulator/. Aparatura - faktycznie warto się zastanowić od razu nad czymś z pamięcią ustawień modeli - Turnigy 9x można kupić od 300zł, więc razem "prawie" mieścisz się w budżecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patryk Kukliński

Dlaczego , zamów z HobbyKing i wtedy aparatura + moduł + przysylka ok 110 dolarów będzie Cie to kosztować to jakieś 350 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosiłbym jeszcze Was o pomoc w wyborze regulatora do szybowca. Mam okazję kupić Betę 1400 z elektroniką ale brakuje mu właśnie regulatora. Doradzicie jaki najlepiej wybrać? Proszę też o rady dotyczące serwomechanizmów no i pakietów Li-po (jakie kupić najlepiej do tego typu modeli?) ;). Będę wdzięczny za wszelką pomoc, pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwomechanizmy chyba najlepsze 9g np. TP-SG90. Lipol o pojemności 1300 nawet do 2200 mAh (Myślę, że dwa pakiety 1300 na początek ci wystarczą. Polecam Dualsky. ) . Regulator 20A (choć lepiej się zabezpieczyć i dać 25A, a cena się dużo nie różni). ;)

 

Pozdrawiam.

(wzorowałem się na Pioneerze 1400)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.