Skocz do zawartości

Aparatura RC 4-kanałowa


Kolikon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam czterokanałowej aparatury, do samolotu RC. Niestety stać mnie tylko na aparaturę za 100 - 170zł do pierwszego małego samolocika. Chciałem się zapytac, które aparatury z tej strony będą współpracować (bo niektóre np. potrzebują kwarce, albo są tylko do helikopterów), bez niczego z samolotem. Bardzo proszę o pomoc.

PS Jeżeli ktoś ma na sprzedaż taką aparaturę, proszę o napisanie na pw. Jeżeli napisałem w złej kategorii, przepraszam :).

PS.2 O co chodzi z tym "MODE 1","MODE 2" itd.???

 

[EDIT]

Znalazłem jeszcze taką, tylko że bez odbiornika http://allegro.pl/ap...3163582071.html i taką : http://allegro.pl/co...3139938538.html najbardziej ciekawi mnie to czy mogę kupić tą ostatnią do samolotu, bez kwarcy, bez niczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Twoich podanych, jeżeli cena wiele nie wzrośnie, to licytowałbym http://allegro.pl/e-sky-aparatura-4ch-2-x-odbiornik-kabel-i3150241011.html :) Za 200zł da się kupić już używkę jakiegoś fajnego radia 6 kanałowego z komputerem więc lepiej dobrze poszukać i zastanowić się przed zakupem.

Co do modów... "Szukajcie, a znajdziecie" :) O ile się nie mylę, gdzieś już na tym forum był cały wątek o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MODE 2 obroty silnika i kierunek po lewej, reszta po prawej stronie MODE 1 obroty silnka po prawej , kierunek po lewej stronie

np sanwa ma to już ustawione kupując takie radio natomiast np u graupnera można to sobie ustawić samemu

Tak jak koledzy radzą kup tuningi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie wszystkie E-skye itp. Jesli masz taki sztywny budżet spróbuj na allegro upolować jakieś turnigy 9X albo używane radio 6CH solidnej firmy (Graupner, Hitec, Sanwa itp) nawet na 35MHz ale z komputerem a na pewno na poczatek wystarczy, a nawet na kilka lat zanim wykorzystasz wszystkie jego możliwości, 4Ch szybko okaże się za mało, nie spiesz się, przeglądaj też działy "giełda" na forach modelarskich, tutaj szansa że ktoś ci sprzeda uszkodzone radio jest o wiele mniejsza niż na alledrogo.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MODE 2 obroty silnika i kierunek po lewej, reszta po prawej stronie MODE 1 obroty silnka po prawej , kierunek po lewej stronie

np sanwa ma to już ustawione kupując takie radio natomiast np u graupnera można to sobie ustawić samemu

Tak jak koledzy radzą kup tuningi

 

Już wiedziałem o tych MODE'ach, tylko zapomniałem edytować, ale i tak dzięki za pomoc :)

 

Może kupię tak jak mi radzicie. Ja sam bym tak wolał, ale rodzice raczej się nie zgodzą. Wolałbym od razu mieć dość dobre radio, więc może uda mi się ich namówić na jakieś 200zł. Może dojdą do wniosku, że jak kupię zdechlaka za 100zł to za pół roku i tak będę musiał kupić lepszą, albo coś, bo nie zamierzam rezygnować z modelarstwa, w końcu to początki są najtrudniejsze, a potem idzie gładko. Poszukam jeszcze trochę, od lepszych firm niż E-sky i Conrad (nie mówiąc o Lanyu. Widziałem nową 6-kanałową za 130zł, więc chyba za dobra to ona nie była). Aha jak coś to buduję FunBat-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A opłaca mi się kupić tą Zebrę Hitec ? : http://allegro.pl/ap...3158024149.html Bo mi się wydaję ona dobra za niską cenę. Widziałem gdzieś taką za 280zł. Co prawda antena teleskopowa nie jest mi na rękę, ale i tak dobrze. "Nie jest mi na rękę", ponieważ kiedyś miałem z teleskopową i mi raz wypadła a nie się odręciła i nie wiadomo teraz jak to naprawić. Ale chyba z Zebrą nie powinno tak być. Gdyby ta Zebra była dobra, to chciałbym też wiedzieć jaki ma zasięg.

 

 

Daruj sobie wszystkie E-skye itp. Jesli masz taki sztywny budżet spróbuj na allegro upolować jakieś turnigy 9X albo używane radio 6CH solidnej firmy (Graupner, Hitec, Sanwa itp) nawet na 35MHz ale z komputerem a na pewno na poczatek wystarczy, a nawet na kilka lat zanim wykorzystasz wszystkie jego możliwości, 4Ch szybko okaże się za mało, nie spiesz się, przeglądaj też działy "giełda" na forach modelarskich, tutaj szansa że ktoś ci sprzeda uszkodzone radio jest o wiele mniejsza niż na alledrogo.

Pozdrawiam

 

Moim zdaniek 4ch nie znudzi mi się szybko. 1ch lotki, 2ch statecznik pionowy, 3ch statecznik poziomy, 4ch obroty silnika. Ewentualnie jak bym chciał robić jakiś motoszybowiec (do tego daleko) to bym musiał mieć przynajmniej 5ch, bo jeszcze klapki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A opłaca mi się kupić tą Zebrę Hitec ? : http://allegro.pl/ap...3158024149.html Bo mi się wydaję ona dobra za niską cenę. Widziałem gdzieś taką za 280zł. Co prawda antena teleskopowa nie jest mi na rękę, ale i tak dobrze. "Nie jest mi na rękę", ponieważ kiedyś miałem z teleskopową i mi raz wypadła a nie się odręciła i nie wiadomo teraz jak to naprawić. Ale chyba z Zebrą nie powinno tak być. Gdyby ta Zebra była dobra, to chciałbym też wiedzieć jaki ma zasięg.

 

 

 

 

Moim zdaniek 4ch nie znudzi mi się szybko. 1ch lotki, 2ch statecznik pionowy, 3ch statecznik poziomy, 4ch obroty silnika. Ewentualnie jak bym chciał robić jakiś motoszybowiec (do tego daleko) to bym musiał mieć przynajmniej 5ch, bo jeszcze klapki.

Lotki na osobnych serwach dają o wiele większe możliwości, jeśli chcesz wydać 280 to zdecydowanie szukaj TG9 jak kupisz u źrudła czyli w HK to masz nową za jakieś 250zł (chyba że załapiesz się na UC) starczy Ci na dłuuugo, co do zasięgu to małym modelem i tak nie odlecisz dalej niż 300-400m chyba że masz zoom w oczach, a tyle zasięgu to ma chyba każda sprawna aparatura, naturalnie zrobisz jak chcesz nauka na własnych błędach jest skuteczniejsza tyle że więcej kosztuje :P

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.