Skocz do zawartości

2 autka Nikko, pytania nowicjusza


diablok1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. To mój pierwszy temat więc jak zły dział to proszę o przeniesienie.

Jestem nowicjuszem i swoją zabawę w modelach RC niedawno zacząłem.

Na bylem 2 autka firmy NIKKO bez pilotów (nazwę to autko 1 i autko 2) autko 1 chodzi na układzie c1059ca na jakiej dokładnie częstotliwości chodzi to nie wiem tylko jest naklejka 27MHz ale z tego co wiem to Nikko nie stosuje popularnych 27.125MHz tylko inne, jest zasilane 12v.

autko 2 chodzi na układzie 2609al i na wymienne kwarce , jest zasilane akumulatorem 9,6v.

mam tak że kilka pilotów na układach RS2583AD, TMP87C408N, TX2c, 8A977BP. jedynie pilot na układzie RS2583AD najbardziej autka reagują, po włączeniu pilota autka 1 bądź 2 zaczynają jechać do przodu i skręcać w lewo.

Na elektroda.pl pytałem się czy będzie to chodzić to odpisali że wystarczy parę krawcy TX i RX kupić i będzie działać. Kupiłem kwarce TX i RX 27.145MHz i dalej to samo się dzieje, natomiast inny powiedział mi że bym kupił pilot razem z odbiornikiem (taka mała kostka), posiadam 2 odbiorniki Futaba fp-122je i r-3820 mają one wejścia na kwarc, wejście bat, ch1 i ch2. tylko nie wiem jaki pilot trzeba do tych odbiorników i jak je podłączyć bat- jakie napięcie i co podłączyć pod ch1 i ch2 czy bardziej opłaca się kupić komplet pilot+odbiornik, piloty oryginalne do Nikko to tylko można se pomarzyć, jak by ktoś mi doradził, pomógł, opisał jak podłączyć odbiornik, czy oprócz pilota+odbiornika trzeba coś jeszcze (jakiś regulator czy coś)

z góry dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.