Skocz do zawartości

Turnigy 9XR - ustawienia pod heli


aku

Rekomendowane odpowiedzi

Mam apkę Turnigy 9XR i pierwszy raz chcę skonfigurować na niej helikopter - T-rexa 250 (zapewne z wyższymi modelami nie będzie problemu), z samolotami i wielowirnikowcami nie ma problemu lecz tutaj mam problemy. Wybrałem Szablon pod heli i mam na CH1 - cyc1, CH2, - cyc2, CH3 - cyc3 + inne ustawienia i o ile dobrze znalazłem na innych forach to jest odpowiednio - aileron, elevator, pitch, pod CH4 podpinam Gyro, CH5 puste i pod CH6 throttle. Teoretycznie 1 żyłowy kabelek od Gyro powinien iść pod CH5 jednak nie wiem co dalej jak ustawić go pod potencjometry, bo chyba pod tym powinienem mieć regulację.

 

Byłbym wdzięczny za pomoc w ustawieniach aparatury (oryginalny soft, bez modyfikacji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T-rexa 250- FB jak zakładam? A reaguje na sterowanie ogonem?

Może byc złe miksowanie,

zły travel serwa ogonowego,

źle ustawione łopatki.

Może jakiś filmik z obecnej konfiguracji?

 

W lewo czyli w tą samą stronę co wirnik? To coś z ustawieniami sprzętowymi a nie konfiguracją aparatury- ale nie upieram się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest jak piszesz. Niby udało mi się już ustawić, jednak tak przy 50-60% mocy ogon zaczyna mi się kręcić w lewo, czyli jednak dalej coś nie tak z ustawieniami...

mógłbyś sprecyzować kręci się w lewo... bo jak to robi bardzo szybko ro jest źle ustawiony rewers w gyro a jak powoli to może masz pstryknięty subtrim, trymer... ale opcji jest wiele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeziębiłem się trochę i byłem odcięty kilka dni, dziś udało mi się usiąść do niego, z ogonem już jest wszystko OK, rewers w gyro był źle ustawiony, Dzięki @Wiktor za wskazówki. Teraz mam kolejny problem :-) otóż naoglądałem się filmików na YT i zacząłem regulować łopaty (kątomierz, poziomica) i niby wszystko jest OK ustawione równiuteńko jak na filmikach i w instrukcji natomiast gdy wirnik zaczyna się kręcić pęd powietrza mam skierowany do góry nie do dołu (tak trza było kupić RTFa :-) możecie mnie nakierować co mogłem znowu namieszać (kierunki przód, tył, boki są OK jak sprawdzałem)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

upewnij się, że kąty zmieniają się z ujemnych na dodatnie gdy drą gazu idzie od 0 do góry. jeśli jest odwrotnie to musisz odnaleźć coś jak swashMix (tak się nazywa to w spektrum dx6i) i zmienić wartość PITch na przeciwną tzn np z +XX na -XX

edit:

znalazłem. w Twoim radio jest to SWASH AFR i tam szukaj PIT

oczywiście może być taj jaki pisze kolega powyżej bo nic nie napisałeś o skoku i gazie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.