Skocz do zawartości

Renowacja An2 nr 5705 - MLP


kminek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy ktokolwiek słyszał o tej akcji. Jak nie to zachęcam ! Kto jak kto ale modelarze wsparcie takim inicjatywom dają :)

 

 

Szanowni internauci,

Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie wraz z internautami zrzeszonymi wokół różnych witryn i forów internetowych poświęconych lotnictwu m.in. forum dyskusyjnego "IL2 Szturmovik", forum internetowego Polskiej Witryny Modelarskiej czy strony Plastikowe.pl organizuje projekt renowacji eksponatu muzealnego - samolotu An 2.

Samolot ten, ze względu na swój stan techniczny i wizualny nie może być obecnie prezentowany na ekspozycji MLP.

Samolot An 2 był najliczniej produkowaną w Polsce powojennej konstrukcją. Ten wielozadaniowy dwupłat ze względu na swoją charakterystykę jest wciąż eksploatowany zarówno w kraju, jak i zagranicą, w Siłach Powietrznych RP i wielu aeroklubach. Egzemplarz muzealny swoją ostatnią służbę pełnił w 13. Eskadrze Lotnictwa Transportowego z Balic.

MLP aktywnie pozyskuje środki finansowe z różnych źródeł, aby prowadzić niezbędne remonty eksponatów. Ze względu na złożoność prac i gabaryty eksponatów zadania te są bardzo kosztowne. W roku ubiegłym udało się odremontować samolot transportowy Lisunow Li-2 (lic. DC-3). Trwają pracę nad remontem śmigłowca Mil Mi-4 i przedwojennego RWD-13.

Wspieranie muzeów lotniczych przez pasjonatów lotnictwa nie jest ideą nową. Również w krakowskim Muzeum powstała idea odremontowania eksponatu przy wsparciu materialnym, rzeczowym czy wręcz wsparciu własną pracą przy remoncie przez osoby, którym zależy na ratowaniu lotniczego dziedzictwa. Zainteresowani udziałem w projekcie mogą przesyłać dowolne kwoty pieniężne na konto Muzeum:

Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie

al. Jana Pawła II 39 30-969 Kraków

PKO BP II Oddział Centrum Kraków

08 1020 2906 0000 1502 0019 9232

Proszę pamiętać o dopisku: "Remont An-2" oraz proszę podać w polu "tytułem" również imię i nazwisko oraz adres. Dane te będą wykorzystane tylko w celu uhonorowania osób wspierających projekt. Rozliczenie całości projektu będzie udostępnione na stronie internetowej Muzeum.

Zachęcam również do reklamowania tej akcji na forach internetowych lub wśród znajomych zainteresowanych lotnictwem.

 

http://www.muzeumlotnictwa.pl/5705/

post-5525-0-98403000-1385544435_thumb.jpg

post-5525-0-30573000-1385544495.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic o Rybniku powiedzieć nie mogę.

 

Ale mogę powiedzieć że wsparcie dla Muzeum jest potrzebne :) MLP planuje również mdernizacę "papieskiego"Mi 8. Wrto wpomóc muzeum choćby swoją obecnością.

Zapraszam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.