Skocz do zawartości

funbat - pierwszy oblot - problemy z wyważeniem?


Adampl

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, dziś w końcu oblatałem swój pierwszy model Funbat, niestety lot zakończył się kretem, ponizej opisze jak zachowywał się mój model:

1). Puściłem go z reki z leciutkim gazem by zobaczyć czy leci prosto - test się udał samolot wylądował 3m dalej.

2) Puściłem z mocniejszym gazem - samolot leciał w dol, tutaj dodałem więcej gazu - chyba cały - samolot wyrwało prawie pionowo w gore potem zmniejszyłem gaz i krecik.....

 

Mój funbat waży 400 gram i dziś trochę też wiało, więc pewnie to też miało swój udział.

 

No dobra co zrobiłem źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam,

to że wyrwał do góry na pełnym gazie, to zupełnie normalne, szczególnie przy pierwszych lotach, kiedy jeszcze do podregulowania jest wyważenie, skłon silnika czy wytrymowanie sterów.

Ale spadł z innej przyczyny. Po odpuszczeniu gazu w locie pionowo w górę, Twój Funbat zwolnił, stracił siłę nośną i zaczął spadać, a później zabrakło miejsca lub umiejętności żeby go wyprowadzić do lotu poziomego.

Co poprawić w następnym locie? - patrz post Patryka. Jeśli wyważenie i skłon jest OK, to możliwe, że masz zbyt duże wychylenia sterów i samo drżenie ręki powoduje, że sterujesz w górę lub w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przepraszam, że tak późno odpisuje ale nie bylem wstanie wcześniej. Silnik został przemontowany do wręgi prosto - bez ustawienia kąta bo w planach go nie widziałem. Wydaje mi się, że największym błędem było wsadzenie silnika który ma ciąg 1,2kg a sam model ważył około 400 gram co powoduje ze przy braku moich umiejętności nawet lekike ruchy drążka powodują szybka akcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.