PITREK Opublikowano 15 Lutego 2008 Opublikowano 15 Lutego 2008 Witam! Od dawna marzyłem stać się posiadaczemy i (pilotem) modelu RC. Teraz zastanawiam sie nad kupnem jakiegoś motoszybowca :jupi: . Biorąc pod uwagę to, że jestem początkujący i nigdy nie sterowałem takim modelem spodobał mi się Easy Star. Proszę o rady użytkowników tego modelu i doświadczony modelarzy -czy to dobry wybór i o podanie informacji o tym modelu :wink: .
extream Opublikowano 15 Lutego 2008 Opublikowano 15 Lutego 2008 Model jak najbardziej nadaje się na pierwszy. Jak chcesz mogę zeskanować Ci artykuł o nim z RC Przeglądu. Zawsze czegoś ciekawego się dowiesz Na internecie też tego trochę jest. Jako napędu użyj jakiegoś silnika bezszczotkowego np: http://rcsklep.pl/product_info.php?cPath=22_54&products_id=304 regulator np. : http://www.4hobby.pl/product_info.php?info=p5270_ESC-EZ-FLY-25A.html&XTCsid=53005859429d5a884ce552b5c419ea0e Do tego serwa polecam E sky : http://www.4hobby.pl/product_info.php?info=p5255_E-Sky-EK2-0500-8gr.html i odbiornik np. Rex 5.
Leda_g Opublikowano 15 Lutego 2008 Opublikowano 15 Lutego 2008 Bardzo dobry wybór, świetny do nauki, polecam. Model składa się bardzo prosto i wszystko pasuje. Materiał (elapor) jest bardzo odporny na udary, tak że możesz zaliczać krety. Będziesz miał problemy pisz na PW postaram się pomóc.
PITREK Opublikowano 15 Lutego 2008 Autor Opublikowano 15 Lutego 2008 Ircek- co do serw to mogą być Hiteca HS-81??? czym się różnią od E-sky??
extream Opublikowano 15 Lutego 2008 Opublikowano 15 Lutego 2008 Ceną Poza tym są pewnie lepsze Wiele osób używa hsów i mają dobrą opinię więc jeśli tylko Cię stać na nie to oczywiście bierz Ja np. wolałbym włożyć różnicę w cenie między tymi serwami w porządny nadajnik. P.S. Są też cięższe ale w takim modelu to nie ma raczej znaczenia
PITREK Opublikowano 15 Lutego 2008 Autor Opublikowano 15 Lutego 2008 Ircek-jeśli mógłbyś to zeskanuj mi ten artykuł z RC :wink:
extream Opublikowano 15 Lutego 2008 Opublikowano 15 Lutego 2008 Wyślij mi na pw meila i zaraz wysyłam
Ładziak Opublikowano 15 Lutego 2008 Opublikowano 15 Lutego 2008 PITREK, EasyStar jest super, ale jeżeli to pierwszy model, to nie pchaj się w wymianę napędu! Dołączony napęd szczotkowy w zupełności wystarcza. Musisz dokupić jedynie regulator, np: http://modelhobby.republika.pl/#reg30 W przypadku zmiany napędu na bezsczotkowy powinno się zastosować coś szybkoobrotowego, więc pewnie inrunner (mała odległość między silnikiem a belką ogonową) - ale wyjdą kłopoty z chłodzeniem - albo jakiegoś popularnego outrunnera, ale w tym momencie dochodzi budowa wieżyczki oraz regulacja skłonu silnika... Gra nie warta świeczki, a jedyny nakład w postaci regulatora szczotkowego spokojnie sprzedasz na Allegro, gdy nie będzie ci już potrzebny.
extream Opublikowano 15 Lutego 2008 Opublikowano 15 Lutego 2008 Jeśli tylko szczotka jest dołączona do modelu to Ładziak ma rację. Mogę poszukać dla Ciebie regulatora 12A do szczotek. Gdzieś powinien być mi i tak się nie przyda więc jeśli znajdę to Ci wyślę go.
PITREK Opublikowano 15 Lutego 2008 Autor Opublikowano 15 Lutego 2008 Nie no kasy nie mam aż tyle Jest taka róznica w cenie między hsami a e-sky że boje się że mi nawalą w powietrzu (jak juz mówiłem jeszcze nie miałem doczynienie z modelami zdalnie sterowanymi). Zaoszczędze teraz 60zł, a później będe zbierał samolot z ziemi:P
extream Opublikowano 15 Lutego 2008 Opublikowano 15 Lutego 2008 Nie martw się ... wiele osób stosuje E sky ja również je mam i jeszcze mnie nie zawiodły. P.S. Artykuł wysłany.
PITREK Opublikowano 15 Lutego 2008 Autor Opublikowano 15 Lutego 2008 Dzięki wam. Ta 400-setka jest dołączona do zestawu. A czy ten regulator 12A będzie wystarczający?
extream Opublikowano 15 Lutego 2008 Opublikowano 15 Lutego 2008 Będzie Latałem na 400 właśnie z tym reglerem. Poszukam go przez weekend i dam znać co i jak
PITREK Opublikowano 15 Lutego 2008 Autor Opublikowano 15 Lutego 2008 Nie mam również aparatury. Polecilibyście mi jakąś za rozsądną cenę na początek bo z kasą na aparature będzie cienko . Ale czymś muszę sterować . Chodzi mi o 4-kanałową. Nie musi być jakiejś dobraj marki bo narazie nie mam na taką kasy . Wszystko z czesem.
extream Opublikowano 15 Lutego 2008 Opublikowano 15 Lutego 2008 Może coś takiego ? : http://www.allegro.pl/item313498974_nadajnik_hitec_laser_4_35mhz.html Na początek się nadaje.
PITREK Opublikowano 15 Lutego 2008 Autor Opublikowano 15 Lutego 2008 Nie muszę się obawiac że jest ona uzywana? Ta aparatura podobna jest dobra i warta swojej ceny, a nowa kosztuje ok.390zł z odbiornikiem i ładowarką!!
PITREK Opublikowano 15 Lutego 2008 Autor Opublikowano 15 Lutego 2008 A zobacz tą http://nastik.pl/nadajnik-kanalowy-dynam-neko4-35mhz-mode2-p-1503.html co o niej myslisz?? Firma troche nie znana :? !! a po za tym?
Rekomendowane odpowiedzi
Zarchiwizowany
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.