Skocz do zawartości

Jaka apka z syntezą i wymiennym modułem w.cz w dobrej cenie?


chomiq

Rekomendowane odpowiedzi

Więc zamówiłem 9X II. Mam nadzieję że niedługo do mnie dojdzie. Mam jeszcze kilka pytań:

1) Czy ktoś z was używa krótkiej anteny z tym nadajnikiem? Używacie adaptera? Jak się sprawuje taki układ?

2) Czy używacie w tej apce jako zasilania pakietów li-pol?

3) Rozumiem, że kabel do symulatora jest ten sam co w mx-12, mx-16 itp?

4) Czy ktoś ma w wersji elektronicznej polską instrukcję obsługi (a angielskim nie mam problemów, ale jednek co po swojemu to po swojemu) :-)

 

P.S. "fredzio" dziękuję za udzieloną pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co.

Z aparatury na pewno będziesz zadowolony.

Anteny krótkiej ine stosuję, ale będzie trzeba pomyśleć o takowej do dlg.

Do zasilania używam pakietu lipol z UH podłączonym poprzez diodę(dla uzyskania spadku napięcia - dzięki temu alarm napięcia włącza się wcześniej niż przy 3V na celę).

Kabel trenera jest taki sam jak w mx12, więc tutaj nic nie będziesz musiał zmieniać, natomiast instrukcji polskiej nie potrzeba, bo ja się nauczyłem wszystkiego o niej z błądzenia po menu.

Menu jest taki intuicyjne, że nie będzie problemu z programowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wszystko jasne :-) Tak myślałem, że kabel może pasować. Z menu ja miałem podobnie w MX-16s, wszystko po niemiecku.. a ja już dawno nie miałem lekcji, jednak da się wszystko załapać po kilku minutach szperania po menu. Dobrze wiedzieć że 9X II jest tak samo intuicyjna.

 

U siebie mam krótką antenę i własnego wykonania adapter (wg. oryginału) i chyba ten zestaw da się przełożyć z mx-16 na 9X II.. anteny są chyba takie same więc reszta też powinna podejść. Jak myślicie?

 

Możesz mi jeszcze powiedzieć dokładniej jak wygląda sprawa z tą diodą? Jaką zastosowałeś i o ile jest w stanie zaniżyć napięcie pakietu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diodę dobrać nie problem - koledzy elektronicy pewnie powiedzą z pamięci jaki spadek napięcia będziesz miał na jakiej diodzie. Ja osobiście użyłem kilku 1N4148, bo takie miałem w szufladzie. U mnie ten zespół diodek obniża napięcie mierzone w stosunku do faktycznego o jakieś 0,4V.

Przy stosowaniu pakietów z UH istotne jest takie obniżenie, bo alarm niskiego napięcia w 9xII włącza się przy napięciu 9v, a to napięcie odcięcia w elektronice wpiętej w pakiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jeszcze raz dzięki, wszystko jasne :-)

 

A co myślicie o aparaturach MPX ? Szcególnie interesuje mnie model Cockpit SX

 

Tę aparaturę ma chyba Bartek Obara - nick na tym forum "obara". Podobna klasa do JR/Graupner mx-16s. Bartek mówił mi że jest bardzo zadowolony. Mi osobiście nie odpowiada dość plastikowy wygląd samego nadajnika, jednak ergonomia w nim jest na wysokim poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze kojarzę, to Paweł Rzezicki z naszego forum też ma Cockpita SX.

I był z niego bardzo zadowolony.

 

Ja sam, jak wybierałem apkę, to rozpatrywałem ten model. Ergonomia super, ale dla mnie - "gadżeciarza" miała za mały wyświetlacz i kłopotliwe menu do programowania :lol2:

Generalnie Cockpit jakiś jest taki hmmm...mało atrakcyjny z wyglądu (oczywiście to nic mu nie ujmuje z funkcjonalności).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.