Skocz do zawartości

Heli


d4mi91

Rekomendowane odpowiedzi

Cło płaci się od sumy przekraczającej 600 zł . Zostaje jeszcze fakt VAT-u . Wiem że idzie go jakoś ominąć jeśli paczka jest wysłana jako prezent heh

Tutaj się z kolegą nie zgodzę. Cło się nie płaci do 150€, dlatego należy uważać na kurs EUR/PLN. Poradnik Urzędu Celnego w Katowicach, punkt 7 strona strona 12: http://www.katowice.ic.gov.pl/prawo/podrozni/odp/odp_of.pdf  

Chociaż jak trafi się miły celnik to przymknie oko na różnicę kilku złotych :)

Edytowane przez Kry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BG przesylka jest darmowa przy zamowieniu powyzej 20$, no i jest oczywiscie rejestrowana. Nigdy nie mialem z nimi problemow, a kilka razy zamawialem i ogolnie jestem zadowlony.

 

Wysłane z mojego LG-P700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na artykuły modelarskie nie ma cła płaci się tylko wat  a jak kupujesz tu: http://www.hobbyking.com/hobbycity/store/warehouse.asp?countrycode=NL to nawet wat nie płacisz tylko  cena czesci ,modelu i przesyłka  amen

Zgadzam się w 100%, taniej, szybciej i bezpieczniej (mniej rączek dotyka paczkę) jest zamawiać z Europy. niestety niektóre elementy jak nadajniki, czy elektronika nie są dostępne w europejskim oddziale HobbyKing.

Niemniej jeżeli zamówimy samą elektronikę, silniki, regulatory, symulator programator, to niektórzy celnicy lubią marudzić. Przyznacie, że nie wygląda to jak osprzęt modelarski :) Znajomy miał właśnie taką sytuację. Po kilku telefonach i mailach udało mu się przekonać UC w Poznaniu o niesłuszności nałożonego cła. Dlatego zawsze jak wysyłam tłumaczenie faktury ze sklepu, a więc de facto opis zawartości, to opisuję na zasadzie: 

  1. w przypadku silnika- "jest to silnik elektryczny do napędu modelu redukcyjnego"
  2. moduł nadajnika- "jest to nadajnik do aparatury sterującej dla modelu redukcyjnego".
  3. itd.

Od kiedy tak opisujemy z kolegą paczki, nawet na elektronikę dla robotów, nie mieliśmy żadnej uwagi od UC. To już będzie, około, ośmiu paczek z Chin, poprzez malezyjską pocztę.

 

Radku, masz rację, BG ma niesamowite oferty. Zawsze przed zakupem analizuję cenę produktu, potencjalne koszta przesyłki i wybieram najtańszą opcję. Niekiedy opłaca się bardziej zapłacić za przesyłkę w HK, innym razem dużo taniej jest w BG. 

Edytowane przez Kry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na artykuły modelarskie nie ma cła płaci się tylko wat a jak kupujesz tu: http://www.hobbyking.com/hobbycity/store/warehouse.asp?countrycode=NL to nawet wat nie płacisz tylko cena czesci ,modelu i przesyłka amen

Nie płaci się VATu/Cła (zawsze mi się miesza) bo NL są w EU i jest to już wliczone w cenę produktu.

Jest trochę drożej ale za to w przeciągu tygodnia masz graty u siebie. Szkoda tylko że nie mają tak bogatego asortymentu jak w INT :-/

 

Wysłane z GT-N7100 przy użyciu Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.