Skocz do zawartości

Pierwszy trenerek (niekompletny)


kukus

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim

Jak juz pisalem w powitaniach szukalem opcji na bezwietrzne dni. Kumpel dal mi kilka razy polatac Xeno i okazalo sie ze samoloty to jest to :D Kupilem trenerka jak na zdjeciu. W zestawie bylo nie wiele :) Model, silnik z oznaczeniem T46, smiglo, pekniety kolpak, skrzydla, podwozie i popychacze... wszystko. Dokupilem wiekszosc brakujacych na poczatek rzeczy: zapasowe smigla, kolpak, swiece, zarke, paliwo, wlacznik, zbiornik paliwa, kolek (kadlub nawet nie mial przewierconych dziur na nie) gumy do skrzydel, balse zawiasy, pakiecik. Serwa mam dostac od znajomego.

Pytanie jak to ugryzc :) Narazie wystrugalem nowe mocowania podwozia bo po starych zostaly tylko odgniecenia w balsie i srubki :) Nawiercilem kadlub pod kolki oraz docialem i oszlifowalem kolki ktore zaraz wkleje. Trzy pytania na obecna chwile:

1. Gdzie zamontowac wlacznik? (czy ma to jakies znaczenie bo jak podgladalem u innych to jest roznie?)

2. Jak skrecic i zamocowac zbiornik paliwa. Wyczytalem ze ciezarek ma konczyc sie okolo 1cm od tylnej scianki ale nigdzie nie znalazlem informacji jak ulozyc pozostale 2 zagiete rurki (pewnie tankowanie i do tlumika)

3. Chyba najciekawsze :) Jak wyrzezbic ster? Niestety po oryginalnym zostala tylko dziura w ogonie :) Kupilem balse 8mm, zawiasy i na oko moglbym wystrugac cos zapatrzonego ze zdjecia ale wole porzadnej porady ewentualnie jakiegos planu.

 

Jeszcze dodam skrzydelko po zakupie a drugie juz po kuracji :)

post-14799-0-25122200-1399995570_thumb.jpg

post-14799-0-84325200-1399995579_thumb.jpg

post-14799-0-64151400-1399998538_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Włącznik zawsze montowałem po lewej stronie w kadłubie pod skrzydłem. OFFem do przodu.

2. Gaźnik i środek zbiornika w jednej linii, tamte dwie rurki nie mają większego znaczenia, ja zwykle ustawiałem je do góry.

3. Ster kierunku możesz wg. własnego upodobania, wysokość już nie bardzo, ale nie wiem o który chodzi, bo nie napisałeś :)

A skrzydło wyżelazkuj i będzie ładnie naciągnięte :D

Poza tym, proponuję, żebyś zmienił mocowanie skrzydeł na dwie nylonowe śruby zamiast tych gum. Będziesz chciał poszaleć za jakiś czas i np. skrzydła nagle Ci odlecą :D Widziałem taką sytuację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.