Skocz do zawartości

Coś na początek szybszego pływania


Xeo

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem

 

Jako że uwielbiam spędzać wolny czas m.in. nad wodą z moja LP to i od dłuższego czasu chodzi mi po głowie budowa łódeczki co by połączyć przyjemne z pożytecznym ☺

Na razie nie mam sprecyzowanych planów. Przeglądam, szukam, czytam...

To czego jestem pewny to że

- chce ją od początku do końca sam zbudować, a nie tam jakieś KITowe zestawy

- chciałbym się zmierzyć z drewnem i laminowaniem

- zależy mi żeby była szybsza i miła kopa co by frajda była większa

- czas pływania im większy tym lepszy choć zdaje sobie sprawę że kłóci się to z punktem powyżej ale jakiś konsensus trzeba będzie znaleźć.

 

Jakie strony, artykuły, plany, relacje moglibyście mi polecić?

 

Nie jest to plan na szybko bo będzie de ją budować w tzw między czasie i plan mam aby maksymalnie była gotowa na przyszły sezon. Co do kosztów to dla mnie aktualnie sprawa drugorzędna ;-)

 

 

 

Wysłane z GT-N7100 przy użyciu Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LP to Lepsze Połowa? 

 

Nie wiem jak Twoja. Moja by mi dała po głowie za to, że zamiast siedzieć z nią nad wodą w romantycznej scenerii burczę jej jakimś ścigaczem po wodzie, fale robi i hałasuję. Dlatego, gdy na działce idziemy na parę godzin to biorę żaglówkę RC. Pływasz ile chcesz, serwo zużywea tyle prądu co nic, na jednym koszyku baterii pływasz cały dzień, jest cicho i spokojnie, a jest czym ręce zająć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja jest wyrozumiała :-)
Jakoś do  żaglówek nie mam przekonania, bo tutaj moim zdaniem trzeba mieć przynajmniej podstawowe pojęcie o żeglarstwie.

Niestety ale z tym u mnie bardzo słabo.
 

 

Ja bym polecił łódkę "Ajaks" prosta w budowie tylko trzeba ją przystosować do elektryka , bo to spalinka link do budowy http://www.fsrv.wroclaw.pl/forum/viewtopic.php?f=12&t=559

 

Myślę ze konstruktor nie będzie miał nic przeciwko  :)

 

Dzięki wielkie za link. Projekt bardzo ciekawy, ale żeby nie było podpytam autora czy nie będzie miał nic przeciwko ewentualnemu wykorzystaniu i przerobieniu autorskiego projektu.

 

Może jeszcze znajdę coś innego w między czasie, bo Twoja propozycja jest pierwszą, a sam znalazłem w sieci kilka ciekawych w sieci :)

Edytowane przez Xeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.