Skocz do zawartości

Kavan FK 50 -moj "nowy" boxerek


Janeczek

Rekomendowane odpowiedzi

To jest moj nowy nabytek z Gieldy w Lampertheim -pierwsze wejscie do sali ...i zauwazylem go wsrod innych setek rzeczy ...zobaczylem i od razu chycilem go do reki zeby mi go nikt inny nie wyrwal...(doslownie !)- juz dochodzili chetni-...jakos udalo mi sie prawa reka wyciagnac portfel z lewej kieszeni trzymajac w drugiej rece ten "ciezarek" ...ten motorek byl niezle zapaskudzony zuzytym olejem co wraz z platanina kabli powodowalo ze niektorzy przechodzili obok nie zwracajac uwagi...

Silnik ma zaplon iskrowy ...dobrze widac miske olejowa ...przewody zaplonowe zdjalem do czyszczenia silnika...Silnik(ksztalt cylindrow) jest wzorowany na silnikach doroslych -Continental ...Przy tym KAVAN-ie boxerek OS-FT 120 wyglada jak Pikus przy Dobermanie....Potem dokupilem mu nowe smigielko 20 calowe -a niech ma !...(oczywiscie drewniane ! )

Zdjecia z Gieldy pokaze wkrotce ...Z Gieldy wrocilem tylko z 2 -ma silnikami (drugi to niemiecki WAF 1 cm? z lat 50-tych -zabaweczka o slicznym ksztalcie)...

Ilosciowo (w zakupie ) Gielda byla cienka (2 silniki) ale wagowo przewyzszyla inne !

dscn3583tr7.jpg

 

dscn3627ax9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Nooo nieee !...to ja jestem SADYSTA bo ten KAVAN nigdy juz nie bedzie latal ...no chyba ze po mojej smierci ...a tak to bedzie sobie "lezal " na szafce lub w gablocie i cieszyl oczka ...moje oczka ...ja wiem ze 99 % z Was powie ze jestem "sadysta" ....ale do tego sie juz sam przyznalem ....(motorkowy "sadysta")

No dobra koniec zartow ...poprostu nie mam czasu zeby polatac sobie zwykla styropianowa Cessna a co dopiero zrobic Model do tego KAVAN-a ...no a potem odwazyc sie jeszcze tym leciec ....

Ten silnik moglbym zamienic tylko na jeden silnik - na polski silnik IZ -5 ...wiec Koledzy do dziela ,pogrzebcie w szpargalach ,moze znajdziecie tam jakiegos IZ-5 i wtedy ten KAVAN FK 50 MARK I jest Wasz ...nie zartuje ...(szukam nadal Polskich silnikow ....no i tego IZ -5 )

Pozdrowienia Janek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha ! to jest moj NOWY Avatar .....

1972 - ja po lewej ,zapuszczam silnik WIETIEROK 1,5 ccm w modelu PIPERA wlasnej konstrukcji ...ten Piperek to byla uwieziowka ....

O ile pamietam ,juz wtedy mialem z 20-30 silnikow ktore, oczywiscie "lataly" - nie tak jak dzis........

Janek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karlem ...i tak nie pokazalem wszystkiego co mam a od czasu do czasu "puszcze" jakas fotke zeby pokazac ze istnieje na Forum -mimo ciaglego braku czasu...wypadlo wtedy na KAVAN-a bo to moj najwiekszy ,a zauwazylem ze jest teraz tendencja do exploatowania duzych silnikow ...wiec "poszedlem" z duchem czasu ...

 

Robraf- powiem Ci szczerze ze mam wiele innych silnikow ktore w pierwszej kolejnosci mialbym zamiar zapuscic ... gdy bede mial wiecej czasu to sobie obiecalem ze bede zapuszcal moje silniki po kolei ...oczywiscie te ciekawsze ....

JC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.