Skocz do zawartości

Kto lata na 2,4GHz???


Slawek_9000

Rekomendowane odpowiedzi

Panie Hubercie, Idzie do mnie JR 9 2,4 wiec za jakies dwa tygodnie mozemy sie umawiac na testy. Sam mam ogromne problemy z Fun Jetem - wsadzilem tam silniczek 700 watowy i jak plynie prad 65A to mi sial na wszystkich odbiornikach , lacznie z duzymy Futabowymi :/ Mam nadzieje ze po przesiadce na 2,4 problem zniknie.

 

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 302
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

witam serdecznie

 

jestem posiadaczem od 3 dni 2.4 g firmy Assan i ostatnim razem na lotnisku kolega zaliczył kreta z powodu zakłuceń wiec poleciałem w to miejzce moim combatem i na pokładzie 2.4 latałem w tym miejscu i NIC a to miejsce wiele modeli do siebie przyciaga .

 

pozdrawiam

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja sę do dyskusji włączę. W moimi Twisterze (Tunel Multiplex-a) miałem ogromne problemy z zasięgiem. Przetestowałem klika odbiorników. Radio mam Royal Evo 9 i z Rexem i Sanwą zasięg jest mizerny. O innych odbiornikach nie piszę by nie obrazić producenta i użytkowników :twisted:

Najlepszy zasięg osiągnąłem na Multiplexie IPD. Początkowo wydawało się, że nie ma żadnych problemów. Wykonałem około 10 lotów. I przyszła ochota przelecieć nisko na ziemią. Jakieś 300 m od nadajnika na wysokości ok 4 m brak zasięgu i lądowanie na FailSave samego modelu bez mojej ingerencji z prędkością na pewno grubo ponad 100 km/h :evil:

 

Trochę zacząłem czytać o 2.4 GHz i widzę, że wielu latających tunelami używa tego systemu i jest on polecany przez producentów do tego typu zastosowań. Zresztą logika też jest za zastosowaniem takiego systemu w szybkich silnikach elektrycznych.

 

Hubercie czekam na Wasze testy w Mirage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I przyszła ochota przelecieć nisko na ziemią. Jakieś 300 m od nadajnika na wysokości ok 4 m brak zasięgu i lądowanie na FailSave samego modelu bez mojej ingerencji z prędkością na pewno grubo ponad 100 km/h :evil:

 

Leciałeś może na siebię, a antene odbiorczą masz poziomo??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zasieg sie niby na 2.4 zgubil?? Zle ustawione anteny na 100%. Zarowno w odbiorniku jak i nadajniku. Z pewnoscia antena nadajnika wycelowana prosto w model jak to juz Armand zauwazyl. Pisalem o poprawnym ustawieniu kilka postow wyzej ^^

 

Moze ja to zobrazuje :) (paint mode)

 

 

futabazle.jpg

 

futabaok.jpg

 

NIE NALEZY rowniez miec anteny skierowanej do gory! Mozna stracic zasieg gdy model jest nad nami!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem na tą informacje przypadkowo, nie wiem czy ktoś tu ma takie odbiorniki, ale taka świadomość nie zaszkodzi. Cytuję:

SPMAR9000_SB_Header.jpg

Recently we’ve received three reported cases of AR9000 receivers failing when being used in high-vibration applications. All failures occurred in Spektrum team member’s 90-size glow helicopters mounted with minimal or no vibration isolation. In all three cases, the leads of the electrolytic can-style capacitor on the base PCB experienced vibration fatigue and failure.

 

Our staff is reworking all AR9000s in our stock to bond the capacitor to the PC board to eliminate any movement under vibration loads. All shipments as of 08/14/07 will be corrected.

 

For customers that already have AR9000 receivers, it is highly recommended that you return your AR9000 to our Spektrum service center and we will promptly correct the issue.

 

If you feel confident in doing so, follow the instructions below to bond the capacitor to the PC board.

SPMAR9000-Step1.jpg

Step 1: Using a small, flat screwdriver open the receiver case by gently prying on the tabs to release the bottom half of the case and remove the PC board.

SPMAR9000-Step2.jpg

Step 2: Gently, slightly raise the capacitor as shown and apply contact cement between the capacitor and the PC board as shown. Do not use acid based RTV.

SPMAR9000-Step3.jpg

Step 3: Press the capacitor back in place making sure the capacitor is securely bonded to the PC board.

SPMAR9000-Step4.jpg

Step 4: Reinstall the PC board in the case and snap the case halves in place.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

armand zapytał:

Leciałeś może na siebię, a antene odbiorczą masz poziomo??

 

Antenę ma zawsze do góry w lewo, kto ma Royal EVO wie o co chodzi chyba najlepsze ustawienie. Nadlatywał model od mojej lewej przy czym trochę do niego byłem skręcony więc antena na pewno była w bardzo dobrym ustawieniu. Testowałem taką odległość na "sucho" klika razy wcześniej i było OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,

 

To może inaczej z tymi antenami :)

 

zasieg.jpg

 

Należy ustawić antenę oczywiście tak by model zawsze znajdował się w polu zielonym :)

 

Tym samym obalam tezę instrukcji Futaby w której napisano że antene powinno sie ustawić do góry. W momencie gdy model jest nad nami mamy brak zasięgu. Oczywiscie bedzie to tylko w skrajnych przypadkach poniewaz sygnał sieje dosc mocno i bardzo ciezko ten zasieg zgubic na wolnej przestrzeni ale lepiej dmuchać na zimne :P

 

pozdrawiam

 

edit - fotka w paincie na szybko robiona - czarne to antena :P - fotka tylko w celu wyjasnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj i ja dołączyłem do użytkowników 2,4GHz.

assanmpx1.jpg

Zdecydowałem na system Assana - tani, już jakiś czas sprawdzony i co ważne dostępne są różne odbiorniki (również takie zupełnie tanie !).

Ponieważ nazbierałem kilkanascie odbiorników na 35MHz wybrałem metodę połączenia modułu nie wykluczającą przemiennego używania tego systemu - połączenie przez wtyczkę trenera.

Metoda ta opisywana jest przez Aimeiza na forum Alexa, pokazana jest też tutaj: http://www.drivecalc.de/circuits/Assan_pics.html

Jedyna różnica, to że rozręciłem swój moduł i przylutowałem przewody na stałe.

Moduł przykleiłem od spodu nadajnika na taśmę dwustronną.

Jedyny problem to wystająca z dołu nadajnika Royal EVO wtyczka DIN, nie ma jak położyć nadajnika np na ziemi.

Na razie podkleiłem kawałek EPP (obok wtyczki).

Cała operacja trwała z pół godziny - efekt sprawdziłem w Mirage, z którym miałem problemy nawet na odbiorniku MPX Synth IPD.

I wygląda, że z nowym systemem nie ma problemów.

Test zasięgu z odbiornikiem pełnozakresowym Assana (tym z odkręcaną antenką), polegał na odejściu z modelem na 150m i zasłanianiu anteny odbiornika własnym ciałem: nie odnotowałem żadnych przerw (miałem włączony w nadajniku test serw).

Drugi test to próba odchodzenia z modelem z odkręconą anteną odbiornika.

Tu mam mieszane odczucia: sprzęt tracił zasięg przy 50m i miał bardzo dobry przy 100m.

Jedyne co zauważyłem, to że nie można się sugerować kolorem diodki odbiornika (wcale nie musi być czerwona, aby zauważyć przerwę w połączeniu).

 

PS

Pierwsze co się rzuca w oczy, a właściwie uszy to zero drgań serw podczas spaceru z modelem - całkowita cisza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.