Skocz do zawartości

Spektrum DX9 + kabel do symulatora = problem


map

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Kilka m-cy temu kupiłem kabel do sumulatora do posiadanej wcześniej DX6i, dokładnie taki http://www.nastik.pl/interfejs-8kanalowy-spectrum-p-3097.html. Działał poprawnie. Kilka tygodni temu zakupiłem DX9 i kabel po podłączeniu do niej nie działa. Po włożeniu do portu USB w komputerze wykrywa się poprawnie (jako joystick), ale po podłączeniu aparatury ruchy drążków nie wywołują żadnego efektu (np. podczas próby kalibracji). Czy w DX9 należy coś ustawić, aby taki kabel zadziałał, czy wymagany jest inny? Próbowałem z trybem trenera, ale bez rezultatu (w DX6i nie musiałem nic ustawiać). Dwa tygodnie temu używałem tej DX9 jako slave z poprzednio posiadaną DX6i i działała poprawnie, więc komunikacja przez port trenera była. Teraz nie mam dostępu do DX6i, aby potwierdzić sprawność kabla, ale jego uszkodzenie wydaje się mało prawdopodobne. Macie jakies rady ? :) liczyłem, że usiąde do symulatora w Święta, a tu takie zaskoczenie :(

 

PS. teraz zauważyłem, że temat raczej powinien znaleźc się w dziale Symulatory - jeśli tak - proszę o przesunięcie.

 

Pozdrawiam

Mariusz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.