Skocz do zawartości

pierwszy spaliniak trenerek proszę o pomoc w zakupie


s.i.n.a.

Rekomendowane odpowiedzi

Nie traktuje tego jako "bajery" tylko wygoda, do odpalenia modelu potrzebuje tylko rozrusznika (bez plątaniny kabli i aku żelowych) zasilonego podczepionym lipolem 3s. lewą ręką trzymam kadłub, kciukiem naciskam przycisk żarzenia, prawą rozrusznik, czysto, sprawnie i przyjemnie,

kciukiem puszczam przycisk, jak widzę że silnik przygasa to go dożarzam jeszcze.

nie sądzę, żeby w półtorametrowym trenerku trzeba było walczyć z wagą, zbędny balast to ołów, a zresztą kolega pyta z czego może zrezygnować na początku, znaczy optymalizacja kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem sobie prowizoryczną skrzynkę startową - w środku niezbędne narzędzia(klucz do świec, nożyk, taśma, klej, śrubokręt itd), aku żelowy(7Ah), fajka i rozruchacz. Na pokrywie zamontowany mam mini panel startowy i... i jak dla mnie spisuje się świetnie. Kiedyś, wkładałem wszystko po kolei do plecaka, a teraz taka wygoda :) A więc i coś takiego mogę polecić ze swojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie odnośnie wyłącznika zasilania odbiornika, czy powinienem go zamontować?

 

Myslę, że warto.

Ja w swoim modelu Kastorze 120 nie zrobiłem wyłącznika zasilania odbiornika i to był mój błąd. Teraz żeby odłączyć zasilanie od odbiornika muszę przewracać cały model na plecy i dopiero wtedy mogę odłączyć akumulator od BEC-a. Wystarczy zwykły przełącznik ON/OFF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to wyłącznik też zamontuję, a w polsce gdziś dostanę taki ze złączem do ładowania?

A propo to następne pytanie przyszło mi do głowy, chciałbym się upewnić.

BEC służy do obniżania napięcia, więc jak daję pakiet 6v to go nie potrzebuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.