Skocz do zawartości

Graupner Junior Plus - problem ze sterem kierunku


Dragon_X

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam następujący problem. uszkodzeniu uległ "zawias" SK w moim Graupnerze, prawdopodobnie podczas transportu. Jako, ze model jest wykonany z elaporu zawiaz był zrobiony poprzez głębokie nacięcie pomiędzy Statecznikiem pionowym a SK. Muszę zrobić nowy zawias i tu pytanie. czy użycie zawiasów nylonowych to dobry pomysł? Jeśli tak czym najlepiej wkleić, bo ca raczej odpada?

Bardzo proszę o pilną pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam co prawda Juniora bez plusa, ale ster kierunku na UHUpora trzyma już kilka lat. Podkleiłem dodatkowo dwoma kawałkami taśmy w poprzek osi zawiasu - ale nie mam przekonania czy było to potrzebne.

Pozdrawiam

AK

PS. Jaki nylon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem o zawiasach nylonowych. Oryginalny zawias praktycznie sie zerwał i SK wisi na włosku. Czy mógłbyś pokazać jak to u Ciebie wygląda?

ja myślałem o wklejeniu zawiasów jak w normalnych modelach konstrukcyjnych. To moje pierwsze epp.

 

dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pod rękę swoich zdjęć.Tu jest film jak się to robi w modelach z depronu: http://pfmrc.eu/index.php?/topic/40943-patenty-na-zawiasy/

 Ja zrobiłem podobnie  - model spadł mi pionowo na ogon, jak próbowałem odkręcić kołpak. Trudność w Juniorze polega tylko na tym, że nie można tego zrobić na stole jak w przypadku płaskich powierzchni. Gdy da się za dużo kleju, to niestety trzeba po wstępnym dociśnięciu, to co wystaje poza oś zawiasu rozprowadzić placem. Niestety jak to z uchuporem po dociśnięciu nie ma szansy na poprawkę i musi się udać za pierwszym razem. Czy trzeba wzmacniać taśmą - wydaje mi się, że była to przesada. Zawsze można to zrobić jak po skejeniu będzie coś nie tak. Warto spróbować na kawałkach z podkładów pod panele - jak nanosić klej i w jaki sposób połączyć-docisnąć - i przekonac się, że to działa!!!. Zawiasy nylonowe moim zdaniem nie są potrzebne - chyba, że do bardzo ostrego latania.

Pozdrawiam AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.