Skocz do zawartości

Odbiornik i nadajnik z heli do samolotu


przema436

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam helik firmy esky model belt cpx z odbiornikiem i nadajnikiem 2.4Ghz. Dzisiaj zrobiłem przekładke elektroniki do modelu samolotu ripmax treiner 4.0. I podczas gazu wychylają sie tez lotki,podobnie jest ze sterem wysokości. Tylko ster kierunku działa prawidlowo. Czy wiecie jak to ogarnąć? Jaki jest zasieg takiego nadajnika z belta cpx? Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadajniki esky miały zazwyczaj na płytce, w miejscu pod zasobnikiem baterii wyłącznik miksera ccpm. Jeżeli masz nadajnik ET6i to przeczytaj http://epheli.pl/viewtopic.php?f=77&t=25974 Jeżeli Twój nadajnik jest inny to przeszukaj w tym samym dziale inne posty. Moce nadajników helikopterowych esky są dosyć niskie, więc i zasięg tych aparatur jest mniejszy niż typowych samolotowych. Sam latałem dawno temu Beltem z aparaturą na 35MHz, której moc też była niższa o połowę w stosunku do standardowych aparatur. Nie miałem żadnych problemów przy lotach na odległość 200m. Na dalsze loty nigdy się nie odważyłem przy tej aparaturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KARAND dokladnie jest tak jak poszesz,pod bateriami sa dwa przelaczniki. Wiec problem zostal rozwiazany. Jeszcze tylko muszę poskladac tylne skrzdlo bo się przełamało podczas transportu.Tylko nie wiem czy je skleić czy rozwiazac problem inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ET6i  2,4GHz, pewny zasięg to około 300m na ziemi. W powietrzu też nigdy nie było problemu z zasięgiem przy tych 300m Dalej nie latałem, mimo, że moje maleństwo (STC) waży kompletne około 220g. Antenę nadawczą mam z jakiegoś starego routera, ponieważ poprzedni właściciel "zwiększając zasięg" lutował kolbą do rynien chyba i wtyczka poszła spać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.