Skocz do zawartości

Kolejny MadMan


balcerseb88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich dawno tu nic nie pisałem bo i czasu ostatnio brak przez pobyt w monie :|

Będąc na ostatnim już "monoskim" urlopie postanowiłem nie tracić czasu i rozpocząć jakiś nowy projekt. :) Wybór padł na Madmana z planów Pana Darka Mulara bralem jeszcze pod uwage ultimate ale ze wzgledu na prostrza budowe a i znakomite wlasciwosci lotne wybralem madmana. Po wczorajszym oblocie mysle ze nie bede tego zalowal bo modelik lata naprawde swietnie.

Niestety zdjec z budowy nie posiadam bo nie bylo zbytnio czasu ich robic (urlop niestety krótki a pracy duzo) no i oto powstal Madman

13038261ep1.jpg

 

13444844um1.jpg

 

91902678bc6.jpg

 

Dziś jak pogoda pozwoli na loty to wstawie fotki z lotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Nie wierzę własnym oczom.Ze trzy tygodnie temu rozmawialiśmy i mówiłeś że będziesz robił a tu już zrobiony.W porównaniu do Ciebie to ja jestem muł bagienny :D .Robisz ekspresowo te modele.Super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ukrywam przydalo by sie jeszcze z 0.5km ale i tak wyszedlem nie zle waga do lotu to 3000g co daje obciazenie 37,5g/dm2 dzis sprawdzalem ciag statyczny silnik dmucha narazie 4.2kg wiec mocy troszke jest napewno wiecej by nie zaszkodzilo

jeszcze kilka gram dojdzie jutro biore sie za dalsze malowanie tylko jeszcze nie mam koncepcji moze cos podpowiecie jakies ognie albo cos moze macie jakies ciekawe fotki ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To miały byc konie mechaniczne :oops:

Co do smigla to bylo to Pelikan 17x8 ale skrocilem je do 15 i pozmienialem troszke skok napewno na koncowce lopat nie maja 8 sporo mniej taka szybka przerobka :) bo pod reka nie bylo nic lepszego a na listonosza czekal bym przynajmniej ze 3 dni przy dobrych wiatrach

Dzis zabralem sie za malowanie modelu oto co z tego wyszlo

 

11gu0.jpg

 

22hc1.jpg

 

333iq7.jpg

 

444ql2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz się podziewać lepszych osiągów np na bambuli 15x4 (sam na niej latam madmanem) lub szukać zcegoś z APC (14x4W lub 15x4W) chociaż wiadomo, APC jednak sporo waży. Polecam bambulę.

 

Zdecydowanie polecam APC 15x4W - pracyje bez porównania lepiej od bambuli.

P.S. dlaczego to jest istotne że APC sporo waży? Obawiasz się że silnik nie będzie sie tak szybko wkrecał jak na drewniaku?

mój madman lata na SAITO 82a z APC 15x4w i radzi sobie wysmienicie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego to jest istotne że APC sporo waży? Obawiasz się że silnik nie będzie sie tak szybko wkrecał jak na drewniaku?

 

Po części też, chociaż latałem już na APC na 4T i wiem że różnica nie jest porażająca. Nie jest bez znaczenia dlatego że pomimo iż jest to waga na przodzie, to jednak daleko wysunięta i jeśli walczy się o tylny sc bez ołowiu to każdy gram przed sc zaczyna się liczyć, zwracam na to uwagę ponieważ sam wożę na ogonie w madmanie 40g ołowiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ilu procentach wyważacie swoje fun flaye \???

 

Do oblotu w madmanie miałem sc trochę za 33% później sc wywędrował trochę do tyłu, teraz pewnie jest gdzieś na 40% średniej cięciwy płata od natarcia. Trzeba ustawiać pod siebie, jeśli chodzi o madmana to nie musisz się obawiać bo jest tolerancyjny jeśli chodzi o zmianę sc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.