Skocz do zawartości

pytania poczatkujacego


doink

Rekomendowane odpowiedzi

hey

 

chcę trochę rekreacyjnie polatać samolotem, pobawić się, żadnego hardcoru czy częstej zmiany modeli, ot niedzielny lotnik

1. jak rozumiem, kupując teraz aparature warto iść od razu w 2.4GHz, czy wystarczy mi coś takiego?

 

FUTABA 6EX 2.4GHz FASST z odbiornikem R607FS

http://cyber-fly.pl/produkt-757.html

 

może ktoś polecić coś lepszego lub porównywalnego za nie większe pieniądze?

może ktoś widział tę futabę za mniej niż 579, to zdaje się cena obowiązująca wszędzie ;[

 

2. jeśli dobrze zrozumiałem fm = 2.4GHz, jak w takim wypadku rozumieć opis HITEC OPTIC 6 35MHZ 6 channel FM / Q-PCM ? to w końcu 35MHz czy 2.4Ghz?

 

3. jak wygląda sprawa kwarcy przy 2.4GHz ? nadal są, czy coś je zastępuje? coś gdzieś wyczytałem o ich braku przy 2.4GHz

 

peace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak:

 

2,4 ghz, to nowa technologia, w najwiekszym skrocie jakim potrafie powiedziec ( i umiem zarazem :P ) polega to na tym, ze nie potrzeba kwarcow, tylko nadajnik sam sobie dostraja rozne czestotliwosci, w ktorych wysyla sygnal do odbiornika. wysyla zawsze dwa (?), dzieki czemu keidy na jednym zaistnieja zaklocenia dziala drugi, dzieki czemu zadne zaklocenia nie maja miejsca.

 

Do 2,4 ghz nie uzywa sie kwarcow, gdyz sam sobie dostraja na bieżąco czestotliwosc.

 

Optic podany przez Ciebie to 35 mhz, a nie 2,4 ghz.

FM to system modulowania fal, podobnie jak AM, co nie jest okresleniem dla pasma 2,4 ghz.

 

Co do futaby. Mam dokladnie taka jak wymieniles, lecz w pasmie 35 Mhz, co do funkcji nie mam zastrzeżen, co prawda gdybym mial wiecej pieniedzy (kupilem uzywke) to bym wzial Hitec Optic. Ale aparatury, temat rzeka, poruszany wiele razy, nie ma co dyskutowac ;P

 

Prosze napisac sprostowanie, jesli cos pokrecilem odnosnie 2,4 ghz ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak:

 

2,4 ghz, to nowa technologia, w najwiekszym skrocie jakim potrafie powiedziec ( i umiem zarazem :P ) polega to na tym, ze nie potrzeba kwarcow, tylko nadajnik sam sobie dostraja rozne czestotliwosci, w ktorych wysyla sygnal do odbiornika. wysyla zawsze dwa (?), dzieki czemu keidy na jednym zaistnieja zaklocenia dziala drugi, dzieki czemu zadne zaklocenia nie maja miejsca.

 

Do 2,4 ghz nie uzywa sie kwarcow, gdyz sam sobie dostraja na bieżąco czestotliwosc.

 

Optic podany przez Ciebie to 35 mhz, a nie 2,4 ghz.

FM to system modulowania fal, podobnie jak AM, co nie jest okresleniem dla pasma 2,4 ghz.

 

Co do futaby. Mam dokladnie taka jak wymieniles, lecz w pasmie 35 Mhz, co do funkcji nie mam zastrzeżen, co prawda gdybym mial wiecej pieniedzy (kupilem uzywke) to bym wzial Hitec Optic. Ale aparatury, temat rzeka, poruszany wiele razy, nie ma co dyskutowac ;P

 

Prosze napisac sprostowanie, jesli cos pokrecilem odnosnie 2,4 ghz ;]

 

dzięki za naprostowanie a propos modulacji am/fm

 

mając do wyboru 2 identyczne aparatury za te samą kasę, gdzie jedna jest 35MHz a druga 2.4GHz to jak rozumiem celować w 2.4GHz

czy Hitec Optic ma jakiś model na 2.4Ghz? jak przejrzałem ofertę kilku sklepów jakoś nikt się nie chwali ;[

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optic to model Hiteca - dostępny jest tylko w wersjach 35Mhz, 40 Mhz i 72Mhz (USA).

Nie ma modulatora 2.4Ghz produkcji Hiteca, ale jest dostępny moduł produkcji Spektrum.

 

Tym nie mniej polecałbym Ci zakup Spektrum DX6i, klasowo jest to nadajnik odpowiadający Opticowi (miałem go wcześniej), na forum znajdziesz mój opis DX6i.

W HongKongu można go kupić za równowartość (z przesyłką) jakiś 450 zł (w komplecie z odbiornikiem AR6200)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze szybkie pytanie z innej beczki,

 

znalazlem Futaba 6EH na 2.4ghz za 450 z odbiornikiem R606FS dostepna w polsce z jakas tam gwarancja, na cyberfly sprzedaja tą futabę za 579 ale z odiornikiem R706FS, moje pytanie czym one sie roznia? na moj rozum tylko 1 kanalem, chyba ze sie myle?

sciągnięcie tej aparatury ze stanow czy hong kongu kosztowaloby tyle samo, w tej samej cenie bylby polecany tu spektrum 6DXi z odbiornikiem AR6200, np. stad

 

http://cgi.ebay.com/Spektrum-SPM6600-DX6i-DSM2-6-Ch-Radio-AR6200-Receiver_W0QQitemZ300240450941QQcmdZViewItem?hash=item300240450941

 

cena ta sama, tylko musialbym poczekac 4-6 tygodni

 

stąd moje pytanie czy tamte odiorniki czymś się różnią poza liczbą kanałów? nastawiałem się zgodnie z poradami na Spectrum, z drugiej strony miałbym tu na miejscu od ręki Futabe, przy okazji coś czytałem na forum że Futaba przez długi czas produkowała uszkodzoną wersję 2.4GHz, jak ją rozpoznać? boję się kupić babola ;[

 

co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to Hitec Optic nie ma wersji 2.4ghz ale są moduły 2.4 które pasują do tej aparatury. Jednak wtedy musisz kupić Optica+moduł 2.4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.