Skocz do zawartości

EG Pro na drzewie


Darand

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

ja nie używam aktywatora, co najwyżej lekko zwilżam powierzchnię.

Norbert, na początku przemyśl umieszczenie odbiornika. Producent radzi pod regulatorem w specjalnym wyżłobieniu, przygotowane są też kanały do umieszczenia kabli. Ja z powodu możliwych zakłóceń odbiornik przeniosłem na tył otworu w kadłubie, wklejając tam przed sklejeniem kadłuba kawałek rzepa. Sam odbiornik z drugim rzepem przeciwnej płci włożyłem na końcu długą pensetą. Kanałów kablowych nie wykorzystałem, ale rurkę do anteny wkleiłem - dla usztywnienia.

Dołączone do modelu metalowe kulki możesz śmiało wkleić. Co prawda po trzecim locie się odkleiły i grzechoczą, ale nie przeszkadza mi to specjalnie.

 

Trochę stresujące jest sklejenie kadłuba bo masz tylko jedną szansę zrobienia tego równo.

 

Musisz też uważać na złączki kabla do serw umieszczone w gniazdach pod skrzydłami. Piny potrafią się wysunąć i nie kontaktują dobrze - raz o mało nie straciłem przez to modelu.

Poza tym, instrukcja jest zupełnie nieźle napisana.

Pozdrawiam

 

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odbiornik umieszcze tak bym mogl go swobodnie wyjmować w razie potrzeby. Mam 2,4GHz wiec raczej zaklocen nie bedzie a na pewno bede go poki co przekladal miedzy modelami bo nowe ciut drogie i poczekam az stanieją.

Przód wzmiocnie węglem dla pewności.

A krawędzie natarcia i spód obkleję taśmą zbrojoną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałem przedstawić metodę zdejmowania modelu z wysokiego drzewa, zastosowaną pewnego razu na Bemowie.

Potrzebne:

1.Wędka typu spinning z kołowrotkiem, żyłką i ciężarkiem.

2. Mocny sznurek lub linka.

Czynności - Przerzucamy za pomocą wędki gałąź w pobliżu modelu. Poluzowujemy żyłkę aby dosięgła z drugiej strony do ziemi. Na miejsce ciężarka przymocowujemy linkę/sznurek. Zwijamy żyłkę, tym samym przewlekając sznurkiem gałąź. Szarpiemy gałąź licząc, że model kiedyś spadnie. PZDR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.