Skocz do zawartości

FlyCat kolejny styropianowy ARF


Leda_g

Rekomendowane odpowiedzi

I znowu kolejny zestaw ARF, no ale trudno. FlyCat lub inaczej (BobCat)

 

Przy okazji jakiś zakupów dostałem ofertę za 1$ i grzechem byłoby nie skorzystać, takim to sposobem stałem się posiadaczem takiego styropianowego modeliku.

 

3913b7f69dd154a6med.jpg

e6b084edfe08afecmed.jpg

 

 

2be204d9eba64593m.jpg3913b7f69dd154a6m.jpge6b084edfe08afecm.jpg

64cff3aa1f2181b8m.jpg603e9b0d529ef742m.jpg5566b3e8f0f0e637m.jpg

296fd777bed0c480m.jpg753ba56bc8dc2f33m.jpg

 

Było to jakiś czas temu i leżało to gdzieś w czeluściach szafy, po rozwaleniu Long-EZa chciałem te bebechy do czegoś podobnego wpakować i padło na tego latającego „kota”

 

Ocenę jakości elementów i podzespołów składających się na ten model można byłoby skopiować z tego postu http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=9370

Jest to model tej samej firmy i jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia.

Ale za to modelik prezentuję się w locie bardzo ładnie.

 

Parametry modelu

Rozpiętość – 620mm

Długość - 750 mm

Waga do lotu – 345g

 

Wyposażenie zostało przeniesione z Long-a tj

Serwa – 9g -3szt (2xlotki i ster wysokości)

Silnik - EMAX 2812

Regulator – ESC25A

 

Do tego jeszcze

Śmigło – obcięte śmigło 7/6 (aby mieściło się między belkami ogonowymi)

Akumulator – Lipol 3S 11,1V 1100mAh 15C

 

Model złożyłem jak podawała instrukcja stosując tylko jedno wzmocnienie węglowe w skrzydle, choć obawiałem się o długi wystający do przodu kadłub z ciężkim akumulatorem, myśląc naiwnie że to trochę wytrzyma. Myliłem się i to srodze, już pierwsze lądowanie (dość poprawne) obnażyło moją naiwność. Do domu zaniosłem dziób modelu w osobnej ręce.

Dopiero wzmocnienie kadłuba taśmą zbrojoną pozwoliło na pewne latanie.

 

Model lata bardzo ładnie i szybko (choć nie tak jak bym chciał), ale co fajne bardzo ładnie się prezentuje w locie.

I tu sedno tematu, jako że chciałbym aby model latał szybciej, a mam wolna turbinkę 54mm (trochę duża), myślę ją wykorzystać w tym modelu.

Masa „kotka” wzrośnie i to nieźle (pakiet 2200mAh i ciężka turbinka), ale i prędkość pewnie też.

 

Filmik z lotów już się ładuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym aby model latał szybciej, a mam wolna turbinkę 54mm (trochę duża), myślę ją wykorzystać w tym modelu.

Spróbować zawsze warto, zwłaszcza jeżeli koniecznie chcesz mieć tam turbinkę i masz już gotowe wyposażenie.

Jednak mam wrażenie, że wysokoobrotowy silniczek i kwadratowe śmigło dałoby jeszcze lepsze efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Przepraszam ze post pod postem.

Juz mam dane tego silnika. Dokladnie to KDA 20-40 31Turn L Brushless Inrunner

Przesadzilem mowiac o tak wysokim KV. W sumie to i tak juz info jest nieaktualne bo wlasnie wsadzilem w kotka turbinke i pomijajac szybkosc strumienia to na oko wydaje sie ze i ciag znacznie wiekszy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis kozystajac z wolnego mielismy z kilkoma kolegami polatac. Niestety padajacy dzis dzien sprawil ze loty wspolne odwolalismy.

No ale deszcz deszczem a latac sie chce...Kozystajac wiec z okazjii ze bede jechac obok lotniska postanowilem zabrac FlyCAT-a i sprawdzic jak to lata z turbina....

POwiem tak...Po wyplacie kupuje jeszcze jednego FlyCAT-a :D:D:D:D i odpowiednio wzmacniam a na wszystko klade szklo.

Banan mi z pyska nie schodzi bo nie spodziewalem sie az takiego latania.

Teraz mam pocisk latajacy w stosunku do tego latania na poprzednim filmiku :)

Obiektywnie to predkosc wzrosla o 50% ale pilotujac ma sie wrazenie ze to nie 50 a 100% :)

Mam nadzieje ze jutro padac nie bedzie i uda mi sie kogos znalesc kto nakreci mi filmik.

Po poludniu dzis wstawie fotki jak mocowana jest turbina. Wiem jedno- ze da sie jeszcze szybciej.

Po pierwsze brak mi stozka wylotowego

Po drugie czesc turbiny jest zabudowana co znacznie obniza jej sprawnosc .

Po trzecie ze przeciez mozna dac jeszcze pakiet 4S :twisted:

 

Jedyne co sie zmienilo to jeszcze bardziej leniwe reagowanie na wysokosc. No ale caly poziomy jest powyzej strumienia z turbiny. Model tez wymaga sporego lotniska a raczej miejsca na dolot bo nie da sie ostro podchodzic i wyrownac. Za to latanie jest iscie odrzutowe :):) beczki szybkie a nawroty szerokie :)

 

a turbina jaka wsadzilem to TA

 

I wszystko co bierze to 16A a wirnik wywazony dynamicznie i rzeczywiscie drgan nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy mierzeniu kamera nie powinna być w ruchu :roll:

 

Przy "mniej ruchliwych ruchach" kamery, wychodzi mi średnio 65km/h, ale to nie ten wynik. Kamera leciała za samolotem, więc wynik jest zaniżony, o jak wiele nie wiem. Jak pan da filmik z momentem przelotu, nie za dalekim, gdy kamera się nie będzie ruszać to chętnie zmierzę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.