Skocz do zawartości

FOLIA TRANSPARENT


piotrek2102

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Zastanawiam się nad doborem folii transparent.

Czy krycie różnymi kolorami od spodu i od góry płata ma sens ? Czy ktoś już tego próbował ?

Jaki będzie efekt końcowy ? Pewnie pod światło obie barwy się zmieszają tworząc inną (niezbyt ciekawą) a co więcej rozróżnienie spodu modelu od jego góry będzie znowu utrudnione ? :evil:

A może lepiej pokryć jednym kolorem obie strony a od spodu dołożyć jakieś pasy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy, zdjęcie też mi dużo dało, choć spodziewałem się takiego efektu.

Widzę, że możliwy jest tylko wariant z kolorem białym.

Szkoda, że folie kolorowe nie są białe od spodu, można by wtedy zamiast białego dać np. czerwony od spodu i od góry dowolny transparent.

Z powyższego - zrobię chyba tak, że transparent pójdzie na obie strony do lotek i do steru kierunku i wysokości, reszta - folia standard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki model chcesz oklejać ?

Krzysiek, na dzień dzisiejszy mam do pokrycia Fun FLy'a (rozp. 1540mm) własnej konstrukcji projektowany przeze mnie w AutoCad. Zdobyłem się na to, że szablony żeber wypaliłem na laserze ze stali 0H18N9 gr. 2mm:lol: , przewiduje zbudowanie jeszcze kilku modeli, kiedy model zostanie oblatany.

Projekt powstał na bazie kilku modeli m.in Madman Evo oraz Show Flyer.

W grę wchodzi folia ORACOVER.

... biały od góry z podwinięciem ok 3 cm pod spód od natarcia a transparent czerwień od dołu, lotki całe białe - w taki sposób pokryłem także własnej konstrukcji Ultimate Biplane (rozp. 900mm) i muszę powiedzieć, że BOMBA !

W drugim takim modelu można by zamiast czerwieni użyć niebieskiego transparent - też by było pięknie. To była folia SolarFilm Light. Do większych modeli się absolutnie nie nadaje !!! Lądowanie na ściernisku kończy się podziurawieniem pokrycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek, też taki wariant przerabiałem - notabene bardzo ładny ten Twój Kabriolin. Niebieski idealnie pasuje do białego i stwarza dobra głębie koloru.

Dzięki, starałem się :)

Rozumiem, że górę od dołu rozróżniasz po szachownicy na górze.

Dokładnie, chociaż przyznam, że czasem można się trochę pomieszać :D Ale generalnie szachownica jest właśnie dla rozróżnienia. Początkowo miały być pasy od dołu ale nie wyglądało to ładnie patrząc z góry, stąd szachownica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie tak:

 

Góra: żółta standard

Dół + lotki + stery żółta transparent

 

Dekoracja

Góra - niebieskie pasy w poprzek skrzydła po 2 na jedna połówkę wąskie z przodu szerokie z tyłu - pod kątem - pokazujące kierunek do kadłuba

Dół - różowe pasy wzór i miejsce jak na górze

Kadłub - żółty standard - góra i stat. pionowy (stały) granatowy

Od kabiny z boku kadłuba skos do dołu - przód kadłuba - granatowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.