Skocz do zawartości

Latanie w Katowicach


Robert Holeczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem ciekawy gdzie "Katowiczanie" latają. Zapewne niektórzy latają na muchowcu. Jak wygląda wstęp tam? Można po prostu wjechać tam? No i mam też takie pytanko - czy znalazł by się ktoś, kto by mógł pomóc mi w pierwszych lotach RC? Na razie coś sam próbowałem, ale skończyło się to niestety uszkodzeniem modelu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muchowiec oczywiscie, dawno nie bylem (brak czasu) ale popoludniami lataja (latali - koniec sezonu?) no i oczywiscie weekendy. Wejdz od strony zachodniej, na spacerek, jak ktos bedzie latal to popytaj czy Ci nie pomoze.

Polecam Pana Karola - charakterystyczny samochod ;) - na pewno Ci pomoze.

 

Z wjazdem to roznie... Legalnie to trzeba sie zapisac do aeroklubu, sekcja modelarska.

Alternatywa - wjechac przez dziure, wlasnie od zachodniej strony...

 

Jak tylko zrobi sie cieplej to na pewno modelarze wyleza z domow polatac :P

 

Mnie sie zdarza latac w parku ale to raczej extreme... trzeba znalesc kawalek miejsca no i na ludzi uwazac, bo podejda ZAWSZE, od tylu i sie mozna zdziwic...

 

Minimagiem latalem kolo Stadionu Slaskiego (Pola Marsowe), na pewno moznaby kolo Kapelusza - duza laka, no a EG na polance od strony Siemianowic Śl.

Ogolnie w parku to kolo Kapelusza jest chyba najlepiej ale duzo ludzi... :/

 

Czesc jezdzi do Rudy Śląskiej, czesc do Jaworzna... ale to juz wyprawy autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja latam w rudzie śląskiej na lotnisku zwanym "CyC" chociaż mieszkam w Bytomiu. a na polach marsowych tez zamierzam kiedyś latem polatać, właśnie jak jak wrażenia? masz jakieś fotki? a właśnie można by zrobić fpv z obiektywem skierowanym w dół i już jest relacja na żywo z meczu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam na tysiącleciu, więc bardzo blisko chorzowskiego parku. Ale jednak ja bym tam nie latał z powodu zbyt dużej ilości osób.

O wjeździe przez dziurę wiem, bo raz już tam przyjechałem na zawody modeli na uwięzi :) Może ktoś pamięta (bo podczas zawodów kilka osób latało R/C)? To było pod koniec poprzedniego roku szkolnego jakoś chyba... Lataliśmy w akrobacji i prędkości :)

A jak wyglądają loty na muchowcu? Czy już sezon się skończył, czy jeszcze jacyś wytrwali modelarze latają? :) Bo tak myślę, czy by się w sobotę nie ubrać dobrze i się wybrać oblatać moje RWD-5 (mam nadzieję, że aż tak wiało nie będzie :lol: )

 

EDIT: Latałem dzisiaj na muchowcu. Byłem się zapytać w zarządzie, czy można legalnie polatać :) Dostałem odpowiedź, że tak, ale nie można na płytę lotniska wjechać autem i trzeba latać tak, żeby model nie latał nad pasem startowym.

Aha, i jeszcze jedna dość ważna sprawa - dziura w płocie przez który dostawało się tyłem na lotnisko została zagrodzona kopcem piasku, żwiru czy czegoś takiego :P Autem się już tam nie przejedzie :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.