Skocz do zawartości

Komora lakiernicza ( do aerografu ) - czy ktoś z was używa ?


meloow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jako ze wcześnie robi się ciemno wiec na loty nie ma, co liczyć to zabrałem się ma sklejanie modelu, który czekał aż rok na swoją kolej Humvee M997 ambulance :). Problem pojawił się chcąc użyć do malowania aerografu i farb emaliowych ja właśnie takie stosuję Humbrol. W mieszkaniu w bloku nie ma, co malować "w otwartej przestrzeni”, więc wymyśliłem ze zrobię sobie komorę do malowania modeli. Wstępnie użyłem kartonu 55x54x50cm jako oświetlania użyłem starej skonstruowanej do akwarium lampy z dwoma świetlówkami energooszczędnymi 2x9W. Przyszedł czas na pierwsze malowanie i niestety musze stwierdzić ze po malowaniu "na chacie" lata pełno mgiełki. Trochę poszperałem w necie i co nie, co znalazłem. Dodałem do mojego kartonu z tyłu wentylator z filtrem takim jak stosuje się w odkurzaczu. Czas na kolejne malowanko i jest znacznie lepiej tzn. mgiełki "prawie" :wink: nie ma w mieszkaniu, ale nie jest to rozwiązanie, które jest idealne. Teraz moje pytanie czy ktoś z was używa coś podobnego. Ewentualnie jakieś pomysły?

 

ciekawa komora jest opisna tutaj

 

http://www.modelarstwo.org.pl/forum/viewtopic.php?t=21844

 

Moje ustrojstwo wygląda tak.

 

 

 

1.JPG

 

2.JPG

 

3.JPG

 

4.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.