Skocz do zawartości

cięcie plexi


bzik4

Rekomendowane odpowiedzi

kurde... foty nie widze :/

No kurde a jak masz widzieć jak on to nieziemsko wypolerował.

A tak na serio oczywiście inną sprawą jest polerowanie szyby do motorówki a inną polerowanie jakiegoś modelarskiego "częścia"

Dodam od siebie że metoda jaka opisałem doskonale się sprawdza w ratowniu "nieczytanych" pły CD i DVD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pleksę trudno uciąć w domowych warunkach tak aby była ładna powierzchnia. Dość ładnie wychodzi laserem ale raczej nie wytnie ci tego firma typu artex(mała moc lasera) U mnie w pracy tniemy pleksę do 8mm bo mamy za słaby laser

Tu się z kolegą nie zgodzę :D

Na moim laserze tniemy "spokojnie" pleksi do 15 mm grubości - fakt że posuw wynosi 1 mm / sek. przy 90% mocy...... :D

Producent podaje że można ciąć pleksi do 35 mm - nie sprawdziłem jeszcze tej informacji :D

Tu info dotyczące parametrów maszyny :D

http://www.lasery.3h.pl/sklep/?p=productsMore&iProduct=45

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w którym miejscu kolega Kakabe, się ze mną nie zgodzi? W tym że u mnie w pracy tniemy plexę do 8mm? :P

W tym że nie wytnie grubszego plexi firma typu "Artex"

Mój laser ma 80 W mocy i radzi sobie z 15 mm plexi (taką "prawdziwą" kupowaną w Tuplexie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

ja plexi supermarketowe tnę piłą włosową,

bardzo ważne jest aby nie zdejmować folii przy tnięciu bo wtedy plexi się topi - piła się przykleja i łamie

po tym wszystkim oczywiście szlifowanie

 

detali nie robię wiec taka metoda mi odpowiada jakościowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.