Skocz do zawartości

Problem DX6i :( (do posiadaczy DX6i)


rallyman

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Co zrobić jak na aparaturze nie ma żadnej naklejki z numerem serii? Cholera namówiłem kolegę na zakup w UH i teraz czuję się moralnie odpowiedzialny za sprawność. Niby na razie wszystko działa, ale jak by była z wymienionych serii to by było wiadomo, co robić, a tu jak na złość żadnego numerka nie ma. Może się odkleił, ale mi się wydaje, że nigdy go tam nie było. Jest tylko ta duża naklejka u góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... czy poza ewentualnym wadliwym działaniem trymerów są jeszcze jakieś usterki?

Mam serie 807E ktorej dotad nie bylo na liscie awaryjnych. Nadajnik działa ok , trymery wręcz wzorowo od samego początku więc nie wiem czy trzeba mimo to bawić się w odsyłanie czy cieszyć się że mam sprawny egzemplarz i nie przejmować. Czy prócz trymerów piszą o możliwych innych usterkach? Pytam bo nie wszystko w ang. zrozumiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Piszą jedynie o potencjometrach i nawet sprawnie działające apki [ oczywiście te z podejrzanych serii ] należy wysłać bezpośrednio do nich lub do lokalnego dystrybutora.

 

W sprawnych seriach - tak czy siak - zalecają sprawdzanie zachowywania się potencjometrów przed każdym lotem,

 

i oczywiście przepraszają serdecznie za niedogodności, a tak na marginesie to nasz lokalny dystrybutor niestety ale nie załatwia napraw gwarancyjnych jeśli chodzi o apki zakupione poza naszym krajem [ pewnie to jednak zależne od spektrum ]

 

 

Dodam jeszcze ze ja tez mam apke z wadliwej serii i działała u mnie poprawnie - ale dla pewności wysłałem do horizon hobby w UK i co się okazało - wymienili jeden potencjometr bo podczas ich testów jednak okazał się wadliwy - wiec podejście ze wszystko jest ok jest troszkę błędne - pamiętajcie ze nie wszystko jest wieczne a jeżeli coś ma się stać to stanie się właśnie w tym momencie kiedy wyrządzi największe szkody.

 

PS. osoby które zakupiły apke w Anglii to proponuje porozmawiać z Horizon Hobby - oni wszystko wytłumaczą odnosząc się do konkretnego przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TEZA: Temat założony został w celu informowania użytkowników DX6i

 

WNIOSEK [ konkluzja ] - prosimy o wypowiadanie się ludzi którzy POSIADAJĄ tą że aparaturę.

 

a czytać czyjeś bezsensowne gadanie, na dodatek nie podparte własnymi doświadczeniami - po co się męczyć - daje "ignoruj" i po kłopocie [ szkoda nerwów ]

 

 

Sroki za OT, ale na prawdę mam dosyć braku kompetentnych wypowiedzi na forum...

 

BTW:

Dzisiaj dostałem od Horizon Hobby numer mojej przesyłki - sprawdziłem i rzeczywiście - paczka została już nadana i opuściła magazyn "parcelforce" [ spedytor światowy ].

 

Podsumowując:

paczka wysłana do anglii: 13. 02. 2009

http://extranet.dpd.de/cgi-bin/delistrack?typ=1&lang=gb&pknr=13161900080657

 

Paczka nadana z powrotem do mnie: 25. 02. 2009

 

czyli i tak się szybko uwinęli - u nas pewnie bym czekał dwa razy dłużej [ nawet 21 dni roboczych ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fullrespect masz napisane w opisie HE809E jak to sprawdziłeś czy masz naklejkę ?

ja mam dx6i kupiona od scorpion polska i nie mam naklejki a sposób trzymając trymery poziome do wewnątrz i włączając pokazuje inne dane takie jak chksm ,ver 0,97,by can

Moje problemy sa jedynie takie że pisząc nazwę np. SYMULATO i po wyłączeniu i włączeniu mam SYMQLATO i COPTERX na COPPERX niby nie istotny problem , a jednak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Wczoraj przyszła paczka z m.in dx6i.

 

Dopiero dziś wstępnie ją odpaliłem, zbindowałem i trochę zapoznałem z opcjami. Jak dotychczas wszystko działa ok, mam wersję HE810E. Jestem miło zaskoczony łatwością obsługi i dostępnymi funkcjami... Może to dlatego że wcześniej latałem na zwykłem 4 kanałowej aparaturze daleko-wschodniej marki i nie miałem pojęcia co to dobra aparatura? Nie wiem, narazie wiem tylko to, że jak się cieplej zrobi to zacznę latać zlinem zl50 z tą aparaturą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla pewnosci możesz wykonac prosty test czy wszystkie potencjometry sa 100% sprawne podłaczajac nadajnik do symulatora i otworzyć okienko kalibracyjne wtedy jak na dłoni widać czy któryś z potencjometrów szaleje.Potencjometr wytarty uszkodzony lekko drga a wskazniki w panelu kalibracyjnym sa bardzo czułe i zauważysz minimalne drgania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam takiego kabla do podłączania. Ta aparatura posiada taki tryb jak monitor która działa w podobny sposób i nie widać aby coś nawalało.

To super że jest ok ciekawi mnie tylko jaki zasięg mają te aparatury postaram się dzisiaj,jutro to przetestować możecie też to zrobić dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywaja tego samego systemu - dsm2 - maja taka sama moc nadajnika. Dx7 kosztuje 2x wiecej ze wzgledu na jakosc wykonania, dodatkowy kanal, pakiet nadajnika w zestawie, 7 kanalowy odbiornik, wieksze mozliwosci programowania i "takie tam" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wieksze mozliwosci programowania i "takie tam"

Właśnie ze wzglądu na „takie tam” to jest już różnica klas, a te serwomechanizmy i pakiet to dodatek bez znaczenia. Zresztą można znaleźć zestaw bez serwomechnizmów, jak też samo radio nawet bez odbiornika, ale to nie u nas niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiadomosc. Dystrybutor Specktrum na Polske - Scorpio Polska podjal decyzje o wlaczeniu do akcji serwisowej wszystkich nadajnikow DX6i z wadliwych serii obecnych na Polskim rynku, niezaleznie od tego gdzie aparatura zostala zakupiona.

Trzeba powiedziec ze teraz rzeczywiscie mozna poczuc dbalosc o klienta i marke, nawet jesli dokonal zakupu w innym zrodle. Bardzo dobry gest :)

Przed wyslaniem nadajnika warto zadzwonic do Skorpio, upewnic sie i omowic szczegoly.

 

Pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.